Сьогодні колектив лікарні відзначав ювілей урочистим заходом у Палаці культури міста Луцька.
У залі зібралися всі працівники медзакладу, які були вільні від роботи цього святкового дня, ветерани онкологічної служби Волині та представники влади, які прийшли сказати слова вдячності за відповідальність персоналу однієї з найскладніших лікарень області.
Символічно, що святкування з нагоди ювілею онкодиспансеру відбувалися у день, коли християни вшановують пам'ять великомученика та цілителя Пантеймона, за допомогою до якого частенько звертаються й лікарі.
Власне, почалося свято з благословіння духовних отців. "Ви - особливі лікарі! Просимо в Бога благословення на ваші руки та серця. Пацієнт до операції та пацієнт після операції - це одна велика операція, яку вам також доводиться витримувати. Просимо в Господа сил для того, щоб ви витримали усі ці випробування", - мовив, вітаючи колектив, священик Михайло. Він вручив головному лікарю клініки ікону Божої Матері.
Голова Волинської ОДА Олександр Савченко побажав працівникам диспансеру здоров'я та оптимізму, а пацієнтам - терпіння. Він пообіцяв, що після того, коли для Волині запрацює перинатальний центр з оновленим неонатальним центром, можна буде звернути більше уваги на онкодиспансер та його потреби.
Головний лікар Юрій Малімон каже, що на стосунки з владою не скаржиться. Він нагадав, що в цьому році з обласного бюджету було виділено до 8 млн грн для придбання обладнання для онкодиспансеру та його обслуговування. "Маємо й інші потреби. Насамперед, веду мову про потребу в розширенні нашого закладу. Не перший рік про це говоримо. Цього разу проблемою перейнялися депутати обласної ради. Майже половина з них приїздили в наш заклад, аби виввчити ситуацію. До кінця року очікуємо, що наші площі збільшаться на тисячу квадратних метрів", - висловив задоволення від співпраці з представницькою владою Юрій Малімон.
Від обласної ради колектив привітали зі святом радник голови Вячеслав Рубльов та голова постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства Людмила Тимощук.
"Я вірю, що спільно з вами нам багато чого під силу. Ми, депутати обласної ради обіцяємо підтримку вам, а від вас очікуємо відданої роботи для громади", - сказав пан Рубльов. Він також передав вітання від голови обласної ради Ігоря Палиці.
Для голови профільної комісії, лікаря за фахом Людмили Тимощук онкодиспансер - особливий заклад. "Саме тут мені вручили скальпель", - не без хвилювання пригадала пані Людмила. Вона побажала своїм колегам вдячності за їхню нелегку працю та нових здобутків.
У день ювілею онкодиспансеру чимало працівників отримали високі нагороди від влади та святковий конценрт, який підготували волинські артисти.
Довідково: (за матеріалами офіційного сайту Волинського онкодиспансеру)
Згідно до наказу МОЗ УРСР №592 від 28.08.1948р. при Волинській обласній лікарні був створений обласний онкологічний диспансер, головним лікарем якого призначено Козіну Вікторію Сергіївну. Також був організований онкологічний пункт в м. Луцьку.
Листопад 1948р. – головним лікарем диспансеру призначено лікаря-гінеколога Налінча Георгія Степановича.
1952р. – придбано рентгендіагностичний апарат та збудоване приміщення для нього, що дозволило запровадити рентгендіагностичні дослідження в диспансері.
1953р. – збудоване приміщення для рентгентерапевтичних установок, де розміщено 2 установки глибокофокусної рентгентерапії і розпочате променеве лікування злоякісних новоутворів.
1954р. – розгорнуто пансіонат на 30 ліжок, який фактично використовувався в ролі стаціонару. Також впроваджено гістологічне дослідження біопсійного матеріалу і збудоване приміщення моргу.
1956р. – збудований корпус хірургічного відділення на 30 ліжок, а в пансіонаті розгорнуто ще 20 стаціонарних ліжок. Загальний ліжковий фонд онкодиспансеру на той час вже становив 50 ліжок. Одночасно запроваджене променеве лікування злоякісних новоутворів з допомогою твердих радіоізотопів. Диспансерові присвоєно третя категорія онкоустанови.
1958р. – головним лікарем облонкодиспансеру призначена заслужений лікар УРСР Яковенко Ганна Михайлівна. В той час ліжковий фонд диспансеру становив уже 60 ліжок. Присвоєна друга категорія онкоустанови.
1962р. – на території сучасного облонкодиспансеру збудоване приміщення радіологічного відділення на 40 ліжок. Ліжковий фонд збільшився до 100 ліжок. Диспансерові присвоєна перша категорія онкоустанови.
1968р. – головним лікарем облонкодиспансеру призначено онкохірурга Баласа Олександра Миколайовича. Розпочате будівництво нових приміщень диспансеру за типовими проектами 50-х років.
1972р. – розгорнуто 200 ліжок (140 онкологічних та 60 радіологічних), розміщені поліклініка, адмінгосподарські служби, цитологічна, клінічно-біохімічна та радіоізотопна лабораторії, рентгендіагностичне відділення, операційний блок, патоморфологічне відділення. Радіологічне відділення поповнилося дистанційними телегаммаустановками та рентгентерапевтичними апаратами, радіоізотопна лабораторія – комплексом діагностичних установок.
З метою удосконалення умов праці впроваджено диктофонний центр, радіозв’язок для спілкування післяопераційних хворих з відвідувачами, централізована подача кисню до палат та операційного блоку, централізовані автоклавна та стерилізаційна шприців, сигнальний зв’язок хворих з черговим персоналом.
1974р. – при онкодиспансері створене обласне наукове товариство онкологів, яке в тому ж році провело республіканську науково-практичну конференцію з актуальних питань онкології, присвячену 25-річчю функціонування.
1983р. – головним лікарем облонкодиспансеру призначено головного патанатома області Костюка Анатолія Степановича, який очолював диспансер до 2002р. За цей період на площі хірургічного відділення організовано позабюджетне реанімаційне відділення на 6 ліжок, замінена ротаційна гамма-установка на конвергентно-ротаційну, впроваджена мамографія, замінені радіоактивні джерела в гамма-установках, придбано додаткову шлангову гамма-установку, розпочато реконструктивний ремонт радіологічного корпусу. Організовано комп’ютерний популяційний канцер-реєстр.
2002р. – під лікарню "Хоспіс" вилучено терапевтичний корпус онкодиспансеру на 80 ліжок, у зв’язку з чим ліжковий фонд скоротився від 240 ліжок до 180 (125 онкологічних та 55 радіологічних).
Головним лікарем облонкодиспансеру призначено онкохірурга та організатора охорони здоров’я Андрусенка Ореста Петровича
Андрусенко Орест Петрович
.
2016р. – головним лікарем онкодиспансеру призначено хіміотерапевта та організатора охорони здоров’я Бубенову Людмилу Степанівну
Бубенова Людмила Степанівна
, яка до того працювала заступником головного лікаря по медчастині.
Грудень 2017р. – головним лікарем обласного онкодиспансеру призначено мамолога та організатора охорони здоров’я вищої кваліфікаційної категорії Малімона Юрія Івановича
Малімон Юрій Іванович
, який до того працював на посаді завідувача мамологічним відділенням.
31 грудня 2017р. – Волинський онкодиспансер припинив співпрацю з благодійним фондом «СтопРак». Для подальшого адміністрування благодійних внесків від пацієнтів та спонсорів було створено власний благодійний фонд «Здоров'я».
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.