«Тисячі волинян, які захищають країну на сході й півдні, повинні бути впевнені, що їхні сім’ї вдома у безпеці», – каже офіцер-гвардієць Мар’ян, який служить у підрозділі з охорони громадського порядку.
Його історію розповіли у військовій частині 1141 Національної гвардії України міста Луцька.
Приєднався до лав НГУ Мар’ян з початком повномасштабного вторгнення. До того отримав дві вищі освіти – фінансиста і магістра державного управління. Закінчив військову кафедру при Національній академії сухопутних військ у Львові. Працював у міськраді одного з міст на Львівщині, Пенсійному фонді, регіональному сервісному центрі МВС, у приватному бізнесі.
Оскільки охорона громадського порядку – це передусім робота з людьми, освіта і професійний досвід допомагають йому вирішувати складні ситуації.
«Розмову з порушником треба починати м’яко і дивитися на реакцію, – каже Мар’ян.
– Якщо людина бачить, що до неї ставляться з повагою, вона зазвичай зменшує градус агресії. Можливо, у неї щось сталося, тоді їй треба допомогти. Якщо ж вона налаштована на конфлікт, для неї настає відповідальність за вчинки».
Навіть групу нетверезих фанатів можна переконати вгамуватися, вважає він:
«Одного разу під час чергування ми мали справу з футбольними фанатами. Їх було більше десяти. Вийшли з бару напідпитку у вечірній час. Шуміли, заважали перехожим. Я сам люблю футбол, хоч і без фанатизму. Знаю, які емоції можуть вирувати у спільнотах фанатів. Наша з ними співбесіда затягнулася, але ми зуміли переконати їх роз’їхатися по домівках».
У Луцьку і Ковелі, де волинські гвардійці патрулюють вулиці, вони успішно борються з незаконним носінням зброї та поширенням наркотиків.
«Найчастіше наші патрульні виявляють речовини, схожі на канабіс, а також так звані «солі», – говорить офіцер. – На жаль, періодично натрапляємо і на такий сильнодіючий наркотик як амфетамін. Робимо все для того, щоб припинити обіг заборонених речовин у наших містах».
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.