В Німеччині займаються розробкою проектів, які перетворюють вуглець на екологічне паливо.
В Німеччині займаються розробкою проектів із вилучення з повітря вуглецю, який є однією з головних причин глобального потепління і змін клімату, та перетворення його на екологічно чисте пальне – метанол. Про це повідомляє CBSNews.
Похмурим ранком невелика група туристів орендує човна на годину, щоб здійснити екскурсію по озеру, яке ще донедавна було найбруднішим у долині Рур, Німеччина.
Озеро Бальденей стало символом зусиль, які робить Німеччина для відродження свого індустріального центру та заході країні, і цей білий човен має на меті показати куди вона рухається – до чистішого та більш стійкого майбутнього.
Цей човен є першим в світі, оснащеним електродвигуном, який працює на метанолі – найпростішому одноатомному спирті, що завжди викликає у туристів жарти про алкоголь. Тим не менш, що справді вирізняє човен серед інших, це те, що метанол добувається завдяки хімічному процесу, який забирає вуглець із повітря.
Ця технологія, хоча і є відносно новою, може стати гарним способом у боротьбі зі змінами клімату, спричиненого техногенними причинами, а саме викидами вуглецю від використання викопного палива.
Рівень вуглецю в атмосфері постійно зростає з часів промислової революції та сприяє парниковому ефекту, який є однією з причин глобального потепління.
Група американських науковців, які займають питанням змін клімату, передбачає, що якщо обсяги викидів вуглецю в найближчі роки не зменшаться, середня температура в світі збільшиться більш ніж на 2 градуси.
Човен є одним з трьох прототипів, створених для того,щоб показати, що вуглець перетворений на метанол, у цьому випадку із використанням потужностей сусідніх гідроелектростанцій, може стати екологічно чистим паливом майбутнього. Інші два – це автомобіль, який може на метанолі долати відстань у 310 миль та будинок, здатний самостійно виробляти та зберігати всю електрику.
Подібними проектами займаються науковці по усьому світу, деякі з них були показані під час глобальної кліматичної зустрічі в Бонні, Німеччина.
Однією з компаній, яка отримала найбільше уваги під час зустрічі, стала швейцарська Climeworks. Компанія виділяє діоксид карбону з повітря та закачує його до парників, де вирощують рослини. Саджанці природнім чином поглинають вуглець, а Climeworks завдяки підживлюванню їх добривами ще й пришвидшує цей процес.
Ще одним експериментом компанії є виділення вуглецю та нагнітання його в резервуари, які знаходяться глибоко під землею.
Аналітики кажуть, що такі системи можуть лише трохи посприяти досягненню головних ідей Паризької кліматичної угоди.
«Якщо ваш підвал затоплює, то вашим головним пріоритетом має стати перекрити кран,а не черпати воду відром», – сказав співзасновник Climate Interactive, центру, який використовує комп’ютерне моделювання для симуляції рішень глобального потепління.
Крім того, він зазначив, що вилучення 10 млрд тонн вуглекислого газу з атмосфери щороку, потребуватиме енергії, еквівалентної роботі 1 200 нових атомних станцій.
«Хоча ми і повинні вивчати ці проекти, світ ризикує відволіктись від фантазії великомасштабного вилучення двоокису вуглецю, коли пріоритетом мають бути зусилля., спрямовані на скороченні викидів парникових газів», – підкреслює він.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.