Як політикам правильно рекламуватися в інтернеті

Як політикам правильно рекламуватися в інтернеті

Останнім часом часто спілкуюся з представниками політичних штабів і кандидатами-мажоритарниками. Усіх цікавить: як зробити себе відомим, аби виборці проголосували?

Зібрав до купи найпоширеніші питання ,спробую на них відповісти.

1. Як мені рекламуватися в інтернеті?

Часто політики створюють бізнес-сторінку у фейсбуці і починають там постити сімейні фото, фото з відпочинку тощо. Закінчується все лайками і коментами друзів, родичів і знайомих.

А їм треба не читача, а виборця!

Моя порада: відшукайте проблему у своєму окрузі. Серйозну, але водночас таку, яку вам під силу вирішити.

Заявіть про те, що беретесь вирішити її. Розкажіть про це на одному інтернет-видань (замовте у них новинку). З’ясуйте, яка аудиторія зацікавилася цим повідомленням (вам допоможе професійний маркетолог).

Далі рішення проблеми публікуйте дозовано на бізнес-сторінці у Фейсбук. Пости включайте в рекламу на ту аудиторію, яка прочитала новину на інтернет-виданні. Саме так конвертуєте читачів у виборців.

2. Як вибрати інтернет-видання для політичної реклами?

Моя головна порада – забудьте про рейтинг Бігміра. Більшість видань зловживають дешевим трафіком, публікуючи новини про вбивства, аварії і т п. Такі новини «роздувають» лічильник сайту, але не допомагають замовнику-політику донести до свого потенційного виборця необхідні тези. Адже 20 тисяч читачів, які зайшли почитати новину «На Волині повісилася бабуся», навіть не помітять решти новин.

Звертайте увагу на кількість авторських матеріалів на сайті. Запитайте представника видання, чи знає він, якого віку, статі і соціального статусу люди його читають? Дізнайтеся про готовність і вміння журналістів видання вирішити саме ваше завдання. Писати саме про вас і для вас.

3. Чи потрібен кандидату-мажоритарнику сайт?

Ви повинні знати головне: вам будуть гуглити. Тобто вбивати ім’я і прізвище в пошук і дивитися, хто де і як про вас писав.

Якщо всі ЗМІ про вас пишуть позитивно то Вам вистачить фейсбуку. Якщо ж є «зрада» - треба думати, як «забити» видачу гугла позитивом. От тут особистий сайт стане в пригоді. Він буде гуглитися першим.

4. Скільки це коштуватиме?

В Агенстві MassimoUA розробка сайту коштує 250 доларів США + оплата домену та хостинг.

Публікація в змі – індивідуально. Місцеві луцькі сайти беруть 2-3 тисячі за новину і 4-5 тисяч – за статтю.

Таргетована реклама на аудиторію в фб, інстаграмі, ютубі від 5 доларів на день + комісія агенства 500 грн (за 1 соцмережу).

На рекламу рекомендовано витрачати не менше 5000 грн.

5. А для чого мені ютуб і інстаграм? Може вистачить фейсбуку?

Вам потрібні цифри для аналізу. Щоб оцінити ефективність залучайте декілька каналів. Інстаграм показує сьогодні навіть кращі результати ніж фейсбук по багатьом критеріям.

А ютуб ролик, якщо вивести в топ гугла по вашому імені, то буде плюс до вашої репутації.

6. А якщо я вмію створювати сторінку, включати рекламу в ФБ – я впораюся сам?

Так, якщо вмієш налаштовувати ретаргетинг (ремаркетинг). Бажаю усім успіхів)


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Чому буряк кращий за йогурт і як правильно їсти помідори. Ми послухали лекцію про харчування
Наступна новина Книжки у холодильниках, читальний зал – в автомобілі. Під Луцьком відкривають унікальну бібліотеку
Останні новини
Схожі новини