У Луцьку відбувся зимовий чемпіонат із шахів для дітей, який традиційно у грудні організовує «Кромберг енд Шуберт». У заході взяло участь близько ста учасників віком від 6 до 16 років.
Спершу чемпіонат організовували для працівників заводу та їхніх дітей, проте тепер позмагатися в цій інтелектуальній грі приїжджають діти не тільки з Луцька, а й інших міст Волині.
«Спершу ми підтримували теніс і футбол – рухливі види спорту, але зрозуміли, що є діти, які більше цікавляться інтелектуальними заняттями. Тому вирішили розширити «портфель» наших спортивних інвестицій і на День Миколая чотири роки тому провели перший шаховий турнір. Зрозуміли, що є неабиякий інтерес і з того часу подібні заходи у нас – двічі на рік», – розповів фінансовий директор ТОВ «Кромберг енд Шуберт» Олександр Шаварський, який також очолює Волинську федерацію шахів.
Разом із чемпіонатами на «КроШу» організували навчання грі в шахи, і зараз тут працює Шахова академія. За час її роботи тренери уже підготували кількох спортсменів-першорозрядників та двох кандидатів у майстри спорту.
«Подібні змагання дають можливість тренувати не тільки техніку, а й психологічну підготовку. Під час турнірів чого тільки не побачиш: і сльози, і образи… інколи тут вирують такі пристрасті, не гірші, як на республіканських конкурсах з якихось топових видів спорту! Але змагання якраз для того і потрібні, щоб навчити дітей тримати свої емоції під контролем», – каже Олександр Шаварський.
На чемпіонат любителі шахів реєструвалися цілими родинами. Лучанка Ольга Проскуровська, яка грає в шахи змалечку, привела на змагання трьох онуків.
«У нас вся родина грає в шахи. Мої батьки грали, дідусі і бабусі грали, і я вирішила, що збережу цю традицію. Тепер вчу внуків. Троє сьогодні тут, на змаганнях. Маю іще двох, зовсім маленьких, але навіть вони вже знають коника і слоника. Влітку ми цілі сімейні чемпіонати влаштовуємо, запрошуємо родичів, сусідів, визначаємо грошову винагороду. Діти дуже стараються, а головне – бачу, наскільки вони люблять шахи», – розповіла жінка.
Учасники змагалися протягом чотирьох годин: кожен зіграв по 7 ігор. За результатами обирали переможців у різних вікових категоріях.
«Шахи – це важкий вид спорту, в якому потрібно багато працювати, щоб досягати хороших результатів. Я справді багато працюю над цим, і сьогоднішня перемога – результат цієї роботи. Але було багато достойних суперників. Як казав один відомий шахіст, для мене кожен гравець – майстер спорту, поки я з ним не зіграю партію. Тобто не можна недооцінювати суперників, бо це може стати великою помилкою», – розповів переможець найдорослішої категорії Максим Гузьо. Торік він виконав норму кандидата у майстри спорту.
У наймолодшій категорії перемогу отримав 8-річний Назар Банера. Хлопець розповідає, що в шахи грає лише рік, проте показує непогані результати. Бабусю і дідуся, які навчили грі, уже давно обігрує.
Окремо визначали переможниць серед дівчат. Найкращий результат показала ковельчанка Ярослава Терещук. До речі, вона – цьогорічна чемпіонка Волині із шахів. В усіх семи іграх, розповідає дівчина, грати довелося з хлопцями. Проте каже, що давно не відчуває різниці, з ким змагатися – сильні гравці бувають і серед хлопців, і серед дівчат.
Усі учасники чемпіонату отримали солодкі подарунки від «Кромбер і Шуберта», а переможці – ще й цінні призи, сертифікати в магазин канцелярії.
Нагадаємо, у Луцьку відбудеться фінал Чемпіонату України із шахів. Відкриття змагань та жеребкування розпочнеться 9 грудня о 18:00 в Палаці культури міста Луцьк. Детальніше про розклад ігор можна прочитати за цим посиланням.
Фото: Ірина КАБАНОВА
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.