Як виглядають укриття в луцьких школах та що робитимуть в них учні

Як виглядають укриття в луцьких школах та що робитимуть в них учні
Укриття ліцею №2

Луцькі школи активно готуються до нового навчального року. У них прибирають та дообладнують укриття – це головна умова для роботи закладу.

Журналістам показали стан сховищ у двох ліцеях: №2 та №25, що на різних кінцях Луцька.

Зауважимо, згідно з інформацією обласної військової адміністрації, 59% волинян виступають за очне навчання. При тому, що загалом в Україні таких лише трохи більше 20%.

Держсекретар Міністерства освіти та науки Сергій Захарін заявив, що в школі безпечніше, ніж «в будь-якому житловому будинку».

Ліцей №2: два тижні в школі, два – дистанційно

Укриття зможе вмістити чверть учнів

У цій школі укриття розраховане на 300 людей, тоді як учнів у школі – понад тисяча. Відтак вчитимуться позмінно.

«Діти ділитимуться на чотири групи: перші два тижні вересня перші-другі класи навчаються в першу зміну, треті-четверті – в другу. В цей час старша школа навчається дистанційно. Через два тижні – навпаки: початкова школа – дистанційно, старша – очно в дві зміни.

Так само і на осінніх канікулах: вони будуть в різний час для різних класів. Не може бути в школі одночасно більше людей, ніж місць в укритті», - каже директор Роман Поліщук.

В укритті є проточна вода, а також запас в бочках, один стаціонарний туалет і кілька біо-. З укриття є чотири виходи.

«Частина батьків боїться пускати дітей в школу, але частина навпаки боїться лишити дитину вдома, поки батьки на роботі. Вони вважають, що за цих умов безпечніше буде в школі. Потрібно знайти якийсь баланс. Деякі батьки ще в травні зверталися з питанням, куди подіти дитину.

На жаль, неможливо організувати так, щоб пів класу вчилось дистанційно, а частина – очно. Батькам, які категорично не хочуть відпускати дитину в школу, лишається сімейна форма навчання: дитина вчиться вдома (може час від часу консультуватися з вчителями), а після кожної чверті складає контрольні», - пояснює освітянин.

Учні, які будуть за кордоном, зможуть долучатися лише до тих уроків, які будуть проводитись дистанційно.

Директор Роман Поліщук каже, що не може пів класу вчитись очно, а пів – дистанційно

Зі слів директора, до повномасштабної війни укриття було захаращене старими партами і ліжками. Весь січень його розчищали, білили. Потім зробили вентиляцію і каналізацію, замінили лампочки.

Тут три кімнати: на 29, 88 і 167 людей. В менших двох під час повітряної тривоги можна буде продовжувати уроки, а от у великій це вже майже нереально.

«Були ідеї повісити дошки і продовжувати заняття. Але це неможливо, коли в одному приміщенні – кілька класів. Тому плануємо поставити телевізор і вмикати мультики. По завершенню тривоги, якщо вона буде довгою, менші учні зможуть піти додому, а старші – продовжити навчання», - каже директор.

Нова вентиляція
Запас води
Окрім стаціонарних, є біотуалети

Укриття в луцькому ліцеї №2

Головний фахівець сектору цивільного захисту населення Луцького районного управління ДСНС Роман Андрієвський каже, що в кожному укритті повинно бути мінімум два виходи, а також по два літри води на кожну людину, свічки, ліхтарики, аптечки. Також мусять бути вогнегасники, лопати і ломи, щоб в разі завалу були шанси вибратися.

Головний спеціаліст відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту міської ради Ігор Васяк запевняє, що в Луцькій громаді 90% шкіл готові відкритися 1 вересня.

«В садочках ситуація гірша – в деяких укриттів немає. Якщо вони є за 50-70 метрів, можна використовувати. Але частина ДНЗ не відкриється», - каже чиновник.

Нагадаємо, школи в 50-кілометровій зоні від білоруського кордону працювати очно не будуть.
 

Ігор Васяк визнає: укриття в школах не витримають прямого влучання ракети


При цьому посадовець визнає: жодне з укриттів в луцьких школах не може врятувати від прямого потрапляння ракети.

«Я не знаю, чи хоч якась будівля в місті може вціліти при цьому. Будинки нерозраховані на ті системи ураження, які використовує зараз росія. Але укриття захистять від уламків, вибухової хвилі», - наголошує Ігор Васяк.

Ліцей №25: місцевим доведеться шукати нове укриття

В ліцеї №25 ще думають, як поділити учнів на зміни, щоб всі вмістились в укриття

Ліцей №25 – одна з найбільших луцьких шкіл. Минулого року тут вчилося 1588 учнів. Укриття ж розраховане на 650 місць.

Тому вчитимуться тут також позмінно. Як саме розподілять школярів – вирішить педагогічна рада, - каже заступниця директора Ольга Семенюк.

До повномасштабної війни тут вчились евакуюватися: діти справлялися з цим за 5-7 хвилин.

Організувати повноцінне навчання в укритті в ліцеї №25 теж не можуть, бо тут перебуватимуть різні класи одночасно. Можливо, дивитимуться фільми.

Є два туалети і третій в процесі ремонту.

У це відкриття досі ходять місцеві жителі, яким з 1 вересня доведеться шукати собі нове сховище. Коли тут будуть учні та вчителі, місць для сторонніх не лишиться.

Тут – одна велика кімната
Місцевим, які досі користуються цим укриттям, доведеться шукати нове місце

В укритті луцького ліцею №25


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Військовому з Волині потрібна допомога на лікування
Наступна новина Волинський архів оприлюднив 70 справ репресованих радянською владою
Останні новини
Схожі новини