З туберкульозом і ВІЛ можуть мобілізувати

З туберкульозом і ВІЛ можуть мобілізувати

Сам по собі діагноз туберкульозу чи ВІЛ не є абсолютним протипоказанням для мобілізації; рішення залежить від стадії захворювання, зазначили у Міноборони.

Придатність до військової служби осіб з ВІЛ визначається відповідно до перебігу хвороби. Особи з безсимптомним носійством ВІЛ або стабільним станом є придатними до служби, пояснив речник Міністерства Дмитро Лазуткін під час ефіру телемарафону.

Таким чином він прокоментував заяву народного депутата Олександра Федієнка, де той зазначав, що через оновлення наказу Міноборони №402 до лав ЗСУ почали мобілізовувати осіб з вадами слуху, психічними захворюваннями, а також з ВІЛ і туберкульозом.

"Тут треба відштовхуватися від того, що основним критерієм придатності до військової служби є функціональність людини, що визначається відповідно до нормативно правових актів. Це означає, що кожен випадок оцінюється окремо залежно від стану здоров’я та специфіки захворювань", – сказав Лазуткін.

Лазуткін також пояснив, що для осіб з ВІЛ чи туберкульозом придатність до служби визначається тим, наскільки захворювання впливає на їхню здатність виконувати військові обов’язки.

"Придатність до військової служби для осіб з ВІЛ залежить від стадії хвороби. Безсимптомне носійство або стабільний стан – це одне, люди з безсимптомним носійством ВІЛ або стабільною хворобою є придатними до військової служби. Це означає, що вони мають право захищати свою країну і можуть це робити", – сказав він.

За словами Лазуткіна, особи з ВІЛ на стадії імунної субкомпенсації придатні для служби у тилових підрозділах, де не потрібно виконувати бойові завдання.

"Імунна декомпенсація – це третя історія, люди у яких ВІЛ призвів до декомпенсації є не придатними до військової служби й підлягають виключенню з військового обліку", – зазначив він.

Лазуткін додав, що для осіб з туберкульозом також передбачені чіткі критерії, розроблені департаментом охорони здоров’я з особливою ретельністю.

"Активний туберкульоз принаймні легень з виділеннями мікобактерій або наявністю розпаду легеневої тканини – це точно автоматично робить людину непридатною до військової служби", – резюмував він.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Для військових розробили «Пернач». Що це й для чого?
Наступна новина «Глибокий слід у моєму серці», – прикордонник про втрату вихованця-побратима
Останні новини
Схожі новини