Каналізація, бруківка та відновлення дороги: як у Світязі готуються зустрічати туристів. ФОТО

У селі Світязь прокладено частину  системи каналізування та працюють над  благоустроєм пляжу. Також збираються вирішити питання із стихійною торгівлею.

У селі тривають роботи в рамках реалізації інфраструктурного проекту «Покращення екологічної ситуація у Шацькому національному природному парку шляхом каналізування населених пунктів навколо озера Світязь». У рамках проекту передбачено проведення 150-ти км каналізації, – повідомляють у відділі   інформаційної політики облдержадміністрації.

Нині у селі Світязь вже прокладено 18 км каналізації, а усього цьогоріч планують провести 40 км, і таким чином охопити увесь населений пункт.

Також  за кошти місцевих бюджетів виготовляють проекти ринку та торгових магазинів, які хочуть встановити там, щоби упорядкувати стихійну торгівлю. Концепцію такого проекту найближчим часом винесуть на затвердження селищної ради.

Загалом у планах проведення благоустрою ще 1,3 км пляжу (до наметового містечка). Ці роботи хочуть завершити до початку сезону, тож орієнтовно мова про 15 травня 2019 року.

Щодо інфраструктури, то вирішується питання реконструкції дороги на вул. 8 березня після укладання каналізації. Зокрема домовилися, що дорожнє полотно робитимуть за кошти обласного бюджету, а тротуари та освітлення – з місцевих бюджетів. Аналогічний варіант розглядають і щодо вул. Набережної.

В перспективі розглядають варіант створення дороги, яка дозволить до автостанції села Світязь їхати іншим шляхом, щоби розвантажити дорогу вздовж Набережної. А саму вулицю біля пляжу зробити пішохідною. Нині працюють над проектом, аби в наступному році була можливість його реалізувати.

Довідково: 
Реалізація проекту каналізування населених пунктів навколо озера Світязь розпочалася у 2018 році в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна». Його загальний бюджет становить 6 млн 450 тис. євро. З них 25 млн грн (10 %) – співфінансування, яке минулоріч виділило Міністерство охорони та природних ресурсів України. 

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Мама двох дітей з Волині просить врятувати її від раку
Наступна новина Відомому забудовнику у Луцьку не дали землю в оренду. Бюджет втратить понад 8 мільйонів гривень
Схожі новини