Андрій Мацкевич про роботу організатора концертів

Коли людина приходить на концерт, вона насолоджується виступом гурту, розважальною програмою, розмовами з друзями. Певно, мало з нас задумувалися про те, який шлях проходить гурт для того, щоб потрапити у певне місто на певний концерт, і ще менше думали про людей, які їм у цьому допомагали.

Організатори концертів, зазвичай, залишаються за кулісами. Їм не аплодують, не беруть афтографи, не роблять фото. Але саме вони хвилюються найбільше, викладають всі сили та нерви для того, щоб потім ми з вами могли спокійно насолоджуватися концертом.

Саме про одного з таких сьогодні буде йти мова. Андрій Мацкевич – керівник проектів Наш Луцьк Life та NLL Promo Group, саме його команда організовує частину концертів в Луцьку та у інших містах Західної України.

Про роботу, плани та амбіції, вподобання та захоплення, про минуле та майбутнє організатора читайте далі.

- Привіт, Андрію! Розкажи для початку, чому обрав саме цей заклад для інтерв’ю?

- Привіт. Подобається інтер’єр і атмосфера бару «П’ятниця».

- Ти один з найактивніших жителів міста. Тебе добре знають як організатора, рекламщика. Чим ще займаєшся?

- Я себе не назвав би найактивнішим, тому що я просто займаюся тим, що мені подобається і що я думаю, роблю на хорошому рівні. Ну, як мінімум стараюся. Кожен новий концерт, захід, рекламний проект – це новий досвід і врахування помилок, щоб далі не робити їх.
Крім вище перерахованого зараз хочу себе спробувати ще у двох напрямках, про які, на жаль, я не можу наразі говорити, тому що є певні домовленості зі спонсорами та партнерами щодо запуску проекту, і ми не будемо розголошувати це поки що.

- Що з цього всього вважаєш своєю основною роботою?

- В мене нема основної і неосновної роботи. Тому що, якщо ти щось важаєш не головним, то всерівно до цієї роботи не будеш відноситися з повною віддачою. А я хочу робити все якнайкраще і якісно.

- Розкажи про Наш Луцьк Life. Чим зараз займається твоя команда?

- Якщо говорити про Наш Луцьк Life, то там всі рівні, і кожен може висловлювати і напрявляти роботу груп у соцмережах. Планів багато, але як завжди у наших реаліях – з 100% до завершального етапу доходить тільки 5-7%. Наразі ми думаєм як ці групи зробити більш цікавими для жителів та гостей міста.

- Ти вже організував багато концертів. З ким із гуртів сподобалося працювати найбільше?

- З кожним гуртом є своя специфіка роботи і свої нюанси, котрі подобаються і котрі ні. Якщо з останніх, то це, напевно, гурт “Біла Вежа” (Київ), “Без Обмежень” (Ужгород-Київ), “Дикі Серцем” (Львів), “Мері” (Львів), “Дай Дарогу” (Брест, Білорусь).

- А загалом тобі подобається музика гуртів, яких ти запрошуєш до Луцька?

- Я взагалі слухаю різнопланову музику і в кожному гурті чи виконавці знаходжу чи пісню чи напрям музики, який мені більше довподоби…

- Знаю, що в тебе в планах є багато гуртів, які хочеш привезти в Луцьк. Для декого з них вже навіть є афіші, з деким лише ведуться перемовини. Як думаєш, який з цих запланованих концертів буде найбільш очікуваним і найбільш вдалим?

- Думаю що всі концерти будуть вдалі і цікаві. Але так як більшість з цих та інших гуртів будуть вперше в Луцьку – то тут прогнозувати важко. Час все покаже.

- Окрім нашого міста твоя команда також організовує концерти по інших містах Західної України. З якими містами працюєте найбільше? Чи відрізняється публіка, яка ходить на концерти в Луцьку, від публіки інших міст?

- Цього року я вирішив, що потрібно працювати командою (тобто розширити склад NLL PROMO GROUP, доповнивши її цілеспрямованими та енергійними людьми). Коли ми робимо концерти у інших містах, то тим самим знайомимо з гуртами не тільки нашу луцьку публіку, а й слухачів з інших міст. Наразі вже організовували концерти у Львові, Рівному та Одесі. Дуже скоро ще будуть у Житомирі, Тернополі, Хмельницьку, Вінниці та Дніпрі.

- Часто в Луцьку ставлять дешевшу ціну на квиток, ніж у інших містах. Як думаєш, чим це зумовлено?

- Тут все просто. В Луцьку велика конкуренція серед організаторів та закладів. Є багато міць де можна організувати концерти з хорошою апаратурою. В інших містах є багато перепон для цього: нема місць для концертів, апаратури, реклами і так далі, і це все впливає на ціну, тому що оренда зараз дуже дорого коштує.

- Гурти, з якими ти працюєш, часто дарують тобі подарунки. На скільки я розумію, зазвичай це футболки і різноманітний мерч. Що ще цікавого тобі дарували?

- Ну, зазвичай, це диски з афтографами гуртів. Але бувають і футболки, афішки, постери і інший мерч. В мене вже за 3 роки роботи є така собі міні-колекція дисків та футболок. З незвичайного в принципі нічого такого не дарували, хіба що білоруську настоянку один з гуртів.

- Знаю, що свого часу ти працював з деякими арт-директорами різних закладів міста. З ким подобалося працювати найбільше?

- А чому в минулому часі? Я і досі працюю з багатьма з них. Я не хотів би виокремлювати когось, тому що в Луцьку дуже легко працювати з арт-директорами, бо вони всі таким чи іншим чином були чи є пов’язані з музикою і розуміють потребності гуртів та організаторів.

- А ти не думав сам стати арт-директором якогось закладу? Якщо так, то в якому закладі тобі хотілося б працювати найбільше і що цікавого ти міг би їм запропонувати?

– Дуже часто в мене приходить така думка, але, на жаль, наразі пропозицій таких, які б підходили мені, не надходило. Хотів би напевно більше працювати в якомусь пабі чи барі, де є можливість оранізовувати концерти, і де власники відкритті до нових ідей. Але початки освоєння професії арт-директора вже почав в одному закладі.

- Знову повернемося до гуртів. Ти часто з ними працюєш, слухаєш українську музику, розумієшся на цьому. То які українські музичні команди ти міг би виділити? Назви ТОП-5 українських гуртів від Андрія Мацкевича.

- Без Обмежень, Був’є, О.Торвальд, Фліт, Ролікс

- Ще один топ від тебе – скажи, хто на твою думку входив би у ТОП-5 відомих лучан?

- Андрій Тимчук (Тіма), Вікторія Жуковська, Роман Хорзов, Сергій Балицький, Валерій Стернійчук

- З ким ти хотів би почитати інтерв’ю?

- Однозначно з Валерієм Стернійчуком. Думаю він може багато чого цікавого розказати про те як він мене «привів» в організаторський та рекламний бізнес, як то кажуть «за ручку» і навчив тих азів роботи, котрі допомагають мені працювати і зараз.

Автор: Іванна Костюк


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина 45-річним українцям буде легше знайти роботу
Наступна новина Юлія Вусенко про події в Луцькраді: знову ж таки тікають від відповідальності
Схожі новини