Найбільш популярною автостраховкою в нашій країні є ОСЦПВ, або автоцивілка. Незважаючи на популярність, чимало автовласників вважають, що купуючи такий поліс, вони страхують своє авто. Насправді це зовсім не так. Автоцивілка страхує не сам автомобіль, а відповідальність його власника перед третіми особами, якщо він стане винуватцем ДТП. Тобто якщо ви припуститеся помилки, і станеться аварія, вам не потрібно буде платити компенсацію постраждалим — за вас це зробить страхова компанія. Щоправда, тільки у тому випадку, якщо ви маєте страховий поліс і розмір виплат не перевищує лімітів, які визначені державою. Як що ж договору у вас немає, то компенсувати матеріальні збитки постраждалим ви будете самостійно.
https://cdn.mozo.com.au/images/atwood/7415/GettyImages-1610244127.png?width=714
Розмір компенсації від страхової та можливість її збільшити
Згідно із законом, страховка автоцивілка гарантує дещо обмежені виплати: 160 тис. на компенсацію матеріальних збитків (ремонт пошкодженого авто) та 320 тис., якщо завдано шкоду життю та здоров’ю учасників ДТП. Суми великі, але їх може не вистачити, якщо потрапити в аварію з елітним авто або з декількома автомобілями. І тоді різницю прийдеться доплачувати постраждалим з власної кишені.
У країнах Європи, приміром, водій не потрапить до такої ситуації, тому що розмір компенсації у подібних випадках сягає мільйонів євро. В Україні суттєве збільшення страхових виплат планується з наступного 2025 року. А поки великих фінансових втрат можна запобігти, придбавши додаткове страхове покриття. Наприклад, страхова компанія UNIQA (https://uniqa.ua/) пропонує своїм клієнтам придбати розширений поліс ОСЦПВ, що дозволить збільшити розмір матеріальної компенсації до 710 тис. грн, а компенсації за шкоду, спричинену життю та здоров’ю, — до 370 тис. грн. Або інший, ще кращий варіант. В цій же страховій можна придбати поліс «Моя автоцивілка», який збільшить розмір компенсації на суму від 150 тис. до 1,5 млн грн. Такий розмір страхових виплат вже дозволяє відчувати себе набагато впевненіше на дорозі.
Що робити, якщо не вистачає виплат за європротоколом
Страховка ОСЦПВ покриває збитки лише третіх осіб. Зазвичай, якщо власнику автоцивілки, який постраждав у ДТП, доводиться звертатися до страхової винуватця аварії, це не завжди психологічно комфортно та займає багато часу. Також він міг помилитися, і оформити ДТП за допомогою європротоколу, але потім зрозуміти, що ліміту у 80 тисяч не вистачає на ремонт.
Страхова компанія UNIQA пропонує своїм клієнтам, якщо вони потраплять у подібну ситуацію, отримувати гроші від неї, а не від іншої страхової. Для цього діє програма «Мій захист від чужих помилок». Застрахуватися можна на різні суми: від 160 до 500 тис. грн. За такою страховкою можна отримати виплату без довідки з поліції, і якщо аварію оформили за європротоколом. Для оформлення такого страхового договору не потрібен попередній огляд авто, а також немає обмеження кількості водіїв, які будуть користуватися машиною.
Як швидко придбати автоцивілку
Придбання страхових полісів зараз значно спростилося. Якщо раніше слід було для цього відвідати страхову компанію, то зараз це можна зробити звідусіль. Так, наприклад, на сайті страхової компанії UNIQA оформити поліс можна за декілька хвилин. Достатньо внести дані про своє авто (держномер, марку, модель, рік випуску, номер кузова), а також дані про себе (П.І.Б., ідентифікаційний код, серія та номер паспорту, ким був виданий, контактні дані). Після оплати банківською картою на електронну адресу прийде е-поліс. Інформація про нього одразу потрапляє до централізованої бази МТСБУ.
*реклама