Чи існує життя після народження дітей?

Здається, народження дитини – це така світла і гарна сторінка у житті кожної людини. Очікування, турбота, подарунки і привітання! Перші місяці сповнені любові. Але мало хто задумається, що маленький клубочок забере від вас усі активності: концерти, паби, галереї, фестивалі, зустрічі з друзями… Чи таки не забере?

Наслухавшись страшних історій рідних і знайомих, я вже було майже повірила, що моєму життю прийшов кінець. Пеленки, каші, іграшки, соски. Оце тобі й усі розваги. Ну гаразд, ще меганудна щоденна прогулянка районом, – пише 24 канал.

Але… На практиці виявилося, що з малюками можна жити активним життям! Звісно, про туси до ранку і раптові поїздки за кілька сотень кілометрів можна забути. Принаймні на перший рік. Але додавши організованості і впевненості у власних силах, можна робити дуже і дуже багато.

Ми почали ходити з малюком у кафе і ресторанчики, коли йому було 3 тижні. І зараз я жалію, що не почали раніше. У френдлі закладах до дітей є усе необхідне, тож з малюком ви будете почуватися не гірше, ніж вдома. Сміливо беріть крихітку під пахву і мерщій на романтичну вечерю.

У більшості закладів малюкам пропонують крісло для годування

Вперше ми подолали з малюком 600 кілометрів у поїзді, коли малюкові було 5 тижнів. І це було геть не складно. За рік свого життя від подолав цю відстань (Київ-Львів) з десяток раз потягом і машиною. І знаєте, нічого страшного з ним не трапилося.

З переноскою батьки можуть без проблем піднятися в гори

Перший концерт був у 7 тижнів. Знаєте секрет? Приблизно до місяця четвертого дітки можуть спати в будь-якому шумі. Тож ніякі концерти йому не страшні. Головне, аби мама була поруч. І після 4 місяців теж були концерти. І навіть цілий музичний фестиваль. І наш малюк солодко собі куняв під Prodigy.

Життя надто коротке, щоб сидіти вдома

Що варто пам’ятати, коли йдете з малюком на концерт?

не підходьте під саму сцену, натовп і сильні баси небезпечні для малюка;

візьміть малюка у слінг чи ергорюкзак, так дитина відчуватиме присутність мами чи тата і буде спокійна;

закрийте вушка за допомогою спеціальних шумопоглинаючих навушників, або скористайтеся бірушами;

стежте за реакцією малюка;

наперед вивчіть шляхи виходу, щоб не потрапити у натовп;

візьміть собі воду, охоронці будь-якого заходу дозволяють пронести воду для вагітних та дітей;

не соромтеся годувати дитинку грудьми, це заспокоїть її, а у вас буде чудесний вечір.

Не страшно з грудничками й мандрувати. За перший рік нашого малюка ми двічі літали у відпустку літаком. Чим менша дитина, тим легше з нею в польоті. У відпустці теж не важче, ніж вдома. А зважаючи, що у відпустці ви не готуєте, не прибираєте, не працюєте та ще й постійно двоє з дитиною, то це в рази простіше, ніж вдома.

Що варто пам'ятати, коли летите з дитиною до року?

візьміть з собою нові іграшки і книжки;

навіть якщо ви не показуєте дитині мультики вдома, про всяк випадок запишіть кілька;

під час зльоту і посадки літака дайте дитині груди чи воду – ковтки допомагають при закладанні вух;

візьміть із собою мінімальну аптечку;

наберіться терпіння, нічого смертельного у тому, що ваша дитина плаче в літаку, немає.

Малюк легко адаптовується до усього

Що допомагало нам вести активний спосіб життя з малюком до року:

Грудне годування. Саме завдяки грудному годуванню до 6 місяців можна взагалі не думати – чим погодувати та напоїти малюка. Ідеальне за складом, температурою і завжди свіже мамине молочко завжди під рукою. Не потрібні пляшки, стерилізатори, термоси. Не потрібно абсолютно нічого. Погодувати і заспокоїти крихітку можна абсолютно будь-де. І це зовсім не означає, що мамі доведеться виставляти груди на показ. Правильно підібраний одяг чи навіть спеціальний одяг для годування, шаль – і ніхто навіть не здогадається. Хоча пам'ятайте: годування грудьми – це природній процес і немає чого соромитися.

Переноски. Ідеально, коли дитина любить їздити у візочку, це дуже зручно для прогулянок. Але іноді в громадському транспорті, в лісі чи горах зручніше нести дитину на руках. Але це не так вже й легко! Тож батьків виручить слінг чи ерго-рюкзак (після того як дитина самостійно сяде). Таких девайсів десятки, головне обрати справді безпечну переноску.

Спокій. Діти багато плачуть і це нормально. Це не означає, що ви маєте забарикадуватися вдома на кілька років і нікуди не ходити. Хвилюєтеся, що інші дорослі будуть криво на вас дивитися? По-перше, більшість людей ставляться до немовлят приязно і з розумінням. По-друге, люди, які не люблять відпочивати у компанії з малюками, можуть обирати заклади без дітей, навіть готелі пропонують послугу: відпочинок лише 16+. А лише варто поцікавитися, чи дружній цей заклад до дітей перед тим, як іти відпочивати.

Цікавтеся, що є для дітей. У дуже багатьох закладах є пеленальні столи, крісла для годування, іграшки. Це ж стосується готелів. Не соромтеся питатися, ви можете дуже спростити собі життя. А ще діти легко до всього адаптовуються і спокійно можуть спати будь-де.

Діти – це відповідальність обох батьків. Рівноцінно розподіляючи обов’язки, обоє батьків щасливі, а дитина по-справжньому доглянута.

Просіть про допомогу. Якщо ви обоє виснажені і вам необхідна допомога – не соромтеся про це просити. Ані рідні, ані друзі не зобов’язані вам допомагати з дитиною. Не усі усвідомлюють, що ця поміч вам потрібна. Але більшість людей не відмовиться трішки допомогти після того, як їх щиро попросять.

Будьте ввічливими. Звісно, немовля іноді може заважати оточуючим. Але ж ніхто не забороняє вам попросити вибачення. Відійти з дитиною трішки далі. Тоді і до вас будуть ставитися з розумінням!


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На «Meridian Lutsk» слухали білоруські вірші і говорили про російську мову в Білорусі
Наступна новина Помер Почесний ректор Волинської духовної семінарії