Проект Закону про пенсійну реформу, що був підтриманий Парламентом у першому читанні, чекає завершального етапу у вересні, коли після літньої перерви запрацює Верховна Рада. Зрозуміло, що це має відбутись у першій половині вересня, аби вже з 1 жовтня запустити процес осучаснення пенсій.
За словами Міністра соціальної політики України Андрія Реви, осучаснення має завершитись до 2021 року.
«Ми не можемо в один крок подолати 11 розмірів середньої заробітної плати, на основі яких розраховувались пенсії. Перший крок стосуватиметься 5,6 мільйонів пенсіонерів – це ті, кому пенсії призначались з 2008 по 2014 роки. У 2019-му році пенсії осучаснюватимуться тим, хто йшов на заслужений відпочинок у 2015 та 2016 роках по рівню 2018 року. І так далі...», - пояснює Міністр.
До того ж уже з 2021 року, за словами урядовця, почнеться нормальний процес індексації (підвищення пенсій відповідно збільшення показникаінфляції та зростанню рівня середньої зарплати), що дозволить уникнути повернення розриву між розміром виплат новим пенсіонерам й тим, хто вийде на пенсію на рік раніше . Сьогодні такі розриви у розмірах пенсій сягають в три й більше разів.
Щодо індексації, то в проекті закону передбачено, що з 2021 року індексація проводитиметься автоматично розміром не меншим, ніж 50% від рівня інфляції та, ніж 50% від рівня середньої заробітної плати.
Міністр спростував закиди опонентів урядових розрахунків щодо, начебто, відсутності коштів для проведення осучаснення уже з жовтня.
«З перших 5 місяців поточного року фонд оплати праці в Україні зріс на 37%, тобто, на стільки виросла середня заробітна плата, - зазначає Андрій Рева. – У минулому році ми планували, що в нинішньому розмір середньої заробітної плати становитиме 6300 гривень, однак уже в квітні вона становила 6700 грн. Уряд переглянув прогнозні показники на 2017 рік і вирахував, що наприкінці року середня заробітна плата буде не 6500, а 7104 гривні».