білорусь дозволила транзит українського зерна через свою територію. Це зерновий коридор є дуже важливим, адже один лише Південь не витягує обсяги сільськогосподарської продукції, які треба експортувати.
Таку думку 24 каналу висловив політичний та економічний експерт Валерій Клочок.
Він нагадав, що весною була інформація від прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, що Україна готова експортувати 90 мільйонів тонн зерна. Однак вивезти таку кількість не вдалося. До того ж держава намагалася долучати автомобільний транспорт для перевезення зернових культур, але його можливості занадто малі, аби забезпечити всю потребу для експорту.
– Напрямок до країн Балтії відкриває дуже серйозні перспективи для стабілізації та розвитку ринку зернових культур і сільськогосподарської продукції в Україні саме зараз і особливо в північних регіонах – Волинська, Рівненська області тощо, – зауважив економічний експерт.
Клочок пригадав останній візит міністра оборони росії Сєргєя Шойгу до самопроголошеного президента білорусі алєксандра лукашенка. На його думку, це питання тоді й могло порушуватися.
Найцікавіше у цій історії те, що білорусь не висуває жодних умов щодо транзиту своєю територією українського зерна. За словами економічного експерта, на це може бути дві причини. Перше – це може бути пов'язано з забороною транспортування російського аміаку. Саме він останнім часом є предметом усіх «торгів». Друга – може бути робота МЗС білорусі щодо того, щоб лукашенко отримав якісь гарантії від Заходу у разі, якщо він не буде долучатися до війни.
"Це складна геополітична конструкція, але й для нас вона буде позитивною в частині саме вивезення невеликої частки сільськогосподарської продукції з України", – підсумував економічний експерт.
А президент Литви Гітанас Науседа у twitter написав, що пропозиція білорусі транспортувати українське зерно через свою територію до Литви є черговою спробою вийти з-під санкцій
"Українське зерно вже йде через Польщу та інші країни до портів Балтії. Це пастка. Давайте не потрапляти в неї", - йдеться у дописі.