Скоромна їжа, до якої ми звикли, не є природною для нас, найбільш корисна їжа для людини – рослинного походження.
У своїй проповіді у перший день читання Великого Покаянного Канону Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви із закликом знайти для себе правильну міру посту і молитви, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Читати також: Великий піст-2018: календар харчування по днях і рецепти страв
«По милості Божій, дорогі брати і сестри, ми вступили у Святу Чотиридесятницю. Ми розпочали Святий і Великий Піст», – сказав Предстоятель.
Він зазначив, що під час посту людина особливо інтенсивно працює над відновленням зруйнованого гріхом образу Божого у собі і дуже важливо знайти свою індивідуальну міру вживання їжі і молитовного подвигу у цей час.
«Земне життя так влаштоване, що все, що ми тут нажили, ми залишаємо, і беремо з собою тільки духовний скарб, який ми зуміли зібрати за допомогою посту і молитви. Найактивнішим періодом по відновленню образу Божого в людині є час Святого і Великого Посту, – підкреслив Його Блаженство і додав.
– Проте ми повинні себе вести розважливо і обережно, підшукуючи ліки, які не стали б тим тягарем, що нас зламає, але стали б засобом нашого зцілення».
Читати також: Великий піст 2018: дата та традиції дотримання
При цьому Архіпастир наголосив, що скоромна їжа, до якої ми звикли, не є природною для нас, найбільш корисна їжа для людини – рослинного походження.
«До потопу люди не вживали м’ясної їжі взагалі і вони жили набагато довше, ніж ми з вами. Адам прожив 930 років, інші жили у середньому 900 років. У них їжею була різні трави і плоди дерев – і цього було достатньо, щоб бути міцними тілом і здоровими, щоб прожити близько тисячі років», – сказав Митрополит Онуфрій.