Двадцять волинських пожежників повернулися із Харкова, де майже впродовж трьох тижнів допомагали колегам, пожежна частина яких розташовувалася на Північній Салтівці – спальному мікрорайоні Харкова, що зазнав найбільших руйнувань.
Про це розповів Суспільному командир відділення Анатолій Кропива.
За його словами робили на Харківщині ту ж саму роботу, що й на Волині. З поправкою на те, що місто постійно обстрілюється російськими військами:
"В нас було два виїзди на пожежі нічні. Були вдень побутові виїзди, хоча були під час нашого перебування обстріли там і ТЕЦ і нафтобази, але це було не в межах району виїзду".
"Хлопці там працювали цілодобово, їм треба було трішки відпочити. В кого залишилися там сім'ї, то побути трішки із сім'єю, розвіятися. Навіть будинок, той що зруйнований, з ним щось зробити. Давали харків'янам відпустки", – розказав рятувальник Олександр Цибуковський.
Пожежник Петро Гаврилюк розповів, що на Салтівці не побачив ні одного будинку, який би не зачепило під час обстрілів. Мінімум – це повибивані вікна, а максимум – це завалені прольоти, цілі під'їзди.
"Нас попередили, якщо десь будемо виїздити на сільську місцевість, то ніхто від машини, від асфальту не відходить. Трава – заборонено, кущі – заборонено, тому що може бути що хочеш. Сапери працюють, але це дуже велика територія та охопити хлопці фізично не можуть", – додав Анатолій Кропива.
Не обійшлося у волинських рятувальників і без історій про врятованих тварин. Перша освіта командира відділення Анатолія Кропиви — ветеринарна. Він у Харкові виходив кота із пораненою лапою, який прибився до тамтешньої пожежної частини. Після перемоги волиняни та харків'яни домовилися неодмінно зустрітися.
Читайте також: На Волині – перевантаження електромереж, найбільше – у Луцьку