Дружба, загартована війною: історія волинських побратимів-гвардійців на псевдо «Грудень» і «Качан»

Побратими на псевдо «Грудень» і «Качан» – тезки, обидва Олександри. Вони військовослужбовці волинського підрозділу Національної гвардії. Зараз хлопці після успішного виконання бойових завдань проходять реабілітацію в одному із медичних закладів.

Історію захисників розповіли на фейсбук-сторінці Військової частини 1141 Національної гвардії України м. Луцьк. 

Олександри знали одне одного ще з перших днів повномасштабного вторгнення, разом потрапили в один підрозділ і пройшли навчальний центр, проте по-справжньому їхня дружба зміцнилася на фронті й посприяло такому зміцненню – завдання, котре вони запам’ятали на все життя.

Дорога на позицію – це випробування, яке перевіряє все, чого ти навчився і до чого готувався. Гвардійці пригадують, що коли отримали наказ вирушити на бойове виконання завдання, була темна пора доби. Важливими були знання про виживання в полі, топографія і орієнтування на місцевості, тактика ведення бою. Особливо вагомими були уроки з довіри та взаємна підтримка, адже ведення бою – це командна робота, де кожен залежить один від одного.

«Дійти до вказаної позиції – це ціла наука. Потрібно згадати все чому нас вчили на злагодженні. Рухатися двійками або по одному, слухати все навкруги й насамперед товариша, не втрачати візуальний контроль», — згадують побратими.

Дорога до місця призначення супроводжувалася пострілами та мінними вибухами. Отримані навички давали свої плоди, кожен рух був злагодженим, кожне рішення — обдуманим. Вони діяли, як єдиний організм та рухалися до своєї мети.

«По зв’язку нам повідомили, що помітили активність противника, було прийнято рішення вступити у вогневий контакт. Ми дали бій, ворог відступив. Пішов дощ, це було дуже хорошим приводом, продовжити просуватися далі, згідно з отриманим наказом», – кажуть бійці. 

В умовах постійного стресу підтримка один одного ставала вирішальною. Спільне виконання завдання, поклало початок випробуванням не лише для їхніх військових навичок, але й для їхньої дружби. Те, чого їх навчали, чого домагалися відповідні інструктори, допомогло не лише вижити, але й залишитися людьми у найскладніших умовах. Війна перевіряє все – від довіри до людяності, а результатом є – успішно виконане завдання і міцна дружба.

Більше дивіться у відео: 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Луцьк попрощався із захисником Андрієм Треніним. ФОТО
Наступна новина У громаді на Волині відкрили меморіальний стенд на честь загиблого Героя Дмитра Пилипчука