Два брати-волиняни не чекали повісток, а у перші дні вторгнення РФ вступили до лав ЗСУ

Брати Іван і Микола у перші дні повномасштабної війни, не чекаючи повісток, пішли у центр комплектації і приєднались до лав НГУ на Волині. Микола задля цього терміново повернувся з Польщі, де працював зварювальником, а Іван відмовився від чергового виїзду на заробітки.

Про це розповідають у Військовій частині 1141 Національної гвардії України м. Луцьк.

Обоє братів служать у підрозділі Національної гвардії, що охороняє важливі державні об’єкти та посилює північні рубежі оборони України.

Якби на початку війни не було такої маси добровольців у регіоні, ворог міг би наважитися й на вторгнення з північно-західного напрямку, – вважають брати.

Іван має вищу освіту археолога і свій погляд на той історичний момент, у якому нам усім випало жити:

«Росія вже триста років не може залишити нас у спокої. Нинішня війна є продовженням Голодомору і всіх інших злочинів проти нас. Але її варто розглядати не тільки як велике випробування, а і як шанс. Шанс остаточно вирватися з-під впливу архаїчної росії. Ми ж для того і починали рух до Євросоюзу – щоб жити цивілізованим життям без неї».

Війна проявила те, що українці в своєму розвитку пішли значно далі, ніж північні сусіди, додає Микола:

«Якщо окупанти крадуть з України унітази і ставлять на газову плиту електричні чайники, це проявляє їхній рівень свідомості. Вони живуть десь у минулих століттях і самі наочно доводять, наскільки ми з ними різні народи».

У гвардійському підрозділі брати не лише відновили знання і навички, здобуті під час строкової служби, а й навчилися новим підходам тактики, домедичної допомоги, топографії та інженерної справи.

На запитання, як вплинули їхні цивільні спеціальності на військову службу, брати жартують.

«Я ж – професійний зварювальник. Тому й інгредієнти борщу на взводному опорному пункті зварюю добре», – сміється Микола.

Іван каже, що хоч і не працював за своїм археологічним фахом, але у війську всі стають археологами на практиці – копати тут треба багато.

Хоча брати провели на заробітках останнє десятиліття, але вірять, що після перемоги трудова міграція українців піде на спад – відбудова держави стане найважливішим завданням.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Будівельна амністія: легалізація та сприяння розвитку житлового будівництва
Наступна новина «Як пелена з очей спала», - на Волині священник УПЦ МП сам попросився в ПЦУ
Схожі новини