Глава МВС розповів, чому не можна відправити більше поліцейських на фронт

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко пояснив,що залучення більшої кількості поліцейських на фронт може призвести до зниження рівня безпеки в містах та селах України.

Про це він розповів в інтерв’ю РБК Україна

Він підкреслив, що сьогодні понад 10 тисяч поліцейських уже воюють на фронті, що становить близько 10% особового складу Нацполіції. У зоні бойових працюють ще 25 тисяч правоохоронців.

«25 тисяч у нас перебувають постійно у зоні бойових дій. Ми займаємося евакуацією людей, займаємось роботою на блокпостах. Великий спектр робіт поза поліцейською діяльністю. 40-45 тисяч постійно перебувають у зоні бойових дій та прифронтових регіонах. І ми говоримо про прикордоння, де знаходиться Державна прикордонна служба та підрозділи поліції.

У нас максимальна кількість людей задіяна, але хотів би сказати, що у Нацполі зі 100 тисяч 25% – це жінки. І 17% – це ті люди, які не досягли мобілізаційного віку. Ось тепер можна легко порахувати 45 тисяч, про які я говорив, 25 тисяч жінки та 17% – це ті, хто не досяг мобілізаційного віку. Тобто практично всі сили Нацполу задіяні. Більше половини Нацгвардії задіяно до виконання бойових завдань і половину Державної прикордонної служби задіяно», – зазначив Клименко.

Він додав, що вимоги відправити більше поліцейських на фронт часто є результатом страху або нерозуміння ролі правоохоронців.

«Я думаю, що страх у деяких людей, які це кажуть – не піти на фронт чи своїх рідних відправити туди. Або це просто нерозуміння, що безпека в державі, яка у нас є на сьогоднішній день, вона не сама по собі залишатиметься, коли в містах не буде поліції. З одного боку, ми бачимо поліцейського, але з іншого – ми не бачимо величезної армії слідчих, які документують тисячі злочинів, не бачимо тих, хто розкриває злочини, щоб людям жилося спокійніше.

Ми не говоримо, що кожної доби на службу заступає 6,5 тисяч людей на охорону та реагування. На вимогу президента у сільській місцевості поліцейський має приїхати не пізніше як через 20 хвилин після скоєння злочину, а у місті не більше 10 хвилин. Величезна країна, багато людей, велика кількість злочинів та система реагування має працювати», – додав глава МВС.


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина DOT-Chain для ЗСУ: військові зможуть самостійно замовляти критично ваажливе обладнання