У 80-ті роки в Луцьку традиційно проводили свято зими.
Світлинами із власного альбому з «Першим» поділився колишній працівник галузі культури Василь Тарасюк.
Дійство відбувалося у центральному міському парку. Головну алею парку прикрашали прапорцями та стрічками. Уздовж неї ставили великі стенди з намальованими зимовими сюжетами.
Василь Тарасюк у ту пору був керівником клубу при Луцькій фабриці індивідуального пошиву та ремонту одягу, яка об’єднувала більше десятка місцевих ательє. А позаяк клуб працював дуже активно і гуртував довкола себе багато аматорів, то його учасники часто були героями міських святкувань.
Як згадує Василь Тарасюк, на святі зими (а таке дійство було традиційним) він часто грав роль Миколи Гоголя або Мороза (чоловіка Зими). Доводилося йому бути і звичайним луцьким Дідом Морозом. А от роль Зими зазвичай виконувала Марія Гасіч.
У 80-ті роки Гоголь був улюбленим героєм зимових святкувань. За словами Василя Тарасюка, на Різдво тоді в Луцьку масових гулянь не було. Але колядки лучани таки виконували – як пісні, з невеликими змінами у тексті. Тому дівчата у квітчастих хустках та українському вбранні в зимових дійствах теж були.
Як згадував Василь Тарасюк, знайома всім коляда «Нова радість стала» тоді звучала так: «Нова радість стала, яка не бувала, над Волинню зірка ясна на весь світ засіяла».
На святі у парку частували варениками та пиріжками, влаштовували зимові ярмарки, спортивні змагання, тощо.
У домашньому архіві Василя Тарасюка збереглися фото головних героїв дійства: Зими, Гоголя, Мороза. Щоб зафіксувати костюми в історії, світлини робили у луцькому фотоательє.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Князь на «Волинянці», або Історія луцького «Гаррі Поттера». ФОТО
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.