На Волинь приїхали представники громад Львівської та Рівненської областей, аби перейняти місцевий досвіт ведення лісового господарства та побачити, як громади співпрацюють з лісівниками.
Протягом трьох днів їм організували навчальні поїздки у Цуманську ОТГ, Воротнів, Ківерці, Маневичі, Колківську та Прилісненську ОТГ.
«Ми показуємо їм дуже різнопланові локації. Вони вже побували на Цуманському консервному цеху, де побачили, як перероблюється не лише деревина, а й дари лісу», – зазначила прес-секретарка Волинського ОУЛМГ Світлана Думська.
23 жовтня представники громад відвідали «Волинську Швейцарію», де керівник лісівничого молодіжного центру Валентина Юхимчук показала яблуневий сад, пасіку, сам центр та багато інших локацій, а також вони піднялися на найвищу точку ботанічного заказника.
«На Волинь ми приїхали, аби почерпнути досвід керівників місцевих об’єднаних територіальних громад. Ми вже були у деяких ОТГ, підприємствах та лісгоспах, де нам розповідали, як залучати додаткові кошти та додаткові механізми для покращення умов життя населення.
Вважаю, що в Україні є досить багато красивих місць таких, як Воротнів. Вони просто не афішовані за межами своєї області, хоча насправді не поступаються закордонним туристичним місцям», – сказав голова громадської організації «Рішення громади» Наразій Пилипів з Львівщини.
«Наша Вовчанська ОТГ створена не так давно, ми лише починаємо свій шлях. Зараз працюємо над стратегією, найперше це зелений туризм. У нас є схожа до Воротнева територія, тому дуже цікаво було побувати саме тут. Зрозуміло, що точно такого у нас не вийде, але плануємо щось в цьому роді. У нас дуже хороша природа, тому хочеться «подружитися» з зеленим туризмом та перейти на «ти», – розповіла проектний менеджер з Рівненщини Олена Вавринюк.
Опісля Воротнева гості відправилися на ДП «Волинський лісовий селекційно-насінневий центр», де директор Тетяна Неводнічик показала «з чого починається ліс», а далі за програмою представники ОТГ пройшлись екологічною стежкою, де є «зупинки», на яких можна прочитати про насадження та унікальні дерева, які є в лісі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Перший на природі»: що цікавого та унікального можна побачити у «Волинській Швейцарії». ФОТО
До слова, на території селекційно-насінневого центру вирощують сіянці не лише основних лісових порід, наприклад, сосни та дуба, а й декоративних.
«Це теж співпраця з ОТГ, адже ці декоративні саджанці купують і у Луцьку, і навколишні підприємства», – зауважила Світлана Думська.
Захід відбувався за підтримки Регіонального Хабу для Західної України Програми «U-LEAD з Європою» у співпраці з Центрами розвитку місцевого самоврядування Львівської, Волинської та Рівненської областей.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.