Ігри «Dota 2» і «Counter-Strike» реалізувалися на війні, – захисник на псевдо Юджин

Веселі відео, де дрони скидають вибухові «подарунки», бачили, мабуть, усі. Але зовсім інша справа – опинитися мішенню такого удару. Одним із таких був Євгеній, командир відділення десантно-штурмової роти 78 ОДШП на псевдо «Юджин», який до повномасштабного вторгнення програмував промислове обладнання, а 24 лютого 2022 пішов до війська добровольцем.

Його історію написало відділення комунікацій 78 окремого десантно-штурмового полку ДШВ ЗС України.

Минулого року на Запорізькому напрямку Євгеній разом зі штурмовим відділенням виконував завдання з відтягування частини сил ворога з основного напрямку наступу: зайнявши «сіру зону» – окопи в лісосмузі, їх зупинив ворожий АГС та міномет, але перекидання груп розвідників і штурмовиків у цю посадку привернуло до них увагу та відтягнуло багато окупантів.

У підсумку їхній маневр виявився успішним: скували сили противника, а в цей самий час суміжники в сусідній посадці атакували та просунулися углиб оборони противника. На наступному завданні хлопці допомогли лінійним суміжним підрозділам закріпитися, але АГС і ПКМ знову змусили їх зупинитися.

Ми впали у вирву від артилерії та чуємо, що над нами завис дрон. Перша думка: це коригувальник міномета. Дивлюся вгору і бачу, що він зі скидом. Даю команду відділенню відкрити вогонь: цього виявилося достатньо для того, щоб оператор схибив – граната не влучила в нас і дрон полетів геть. Після коригувань нашої артилерії (по радіостанції) я почув виходи, але не з боку ворога, а далі – над ворожою посадкою чутно було вибухи і настала тиша, ніхто звідти більше не стріляв.

Євгеній – взірцевий сержант, завжди зібраний і серйозний, розуміє важливість дисципліни у війську:

Я вимагаю від підлеглих дотримання режиму дня: о 22:00 год – відбій, о 06:00 год – зарядка та пробіжка. Штурмовику важливо навчатися всьому, навіть якщо думаєш, що це тобі не знадобиться. Саме тому його відділення відпрацьовує до автоматизму тактичну медицину і володіння зброєю, а ще, кожен шукає свій компроміс між вантажопідйомністю та ефективністю у бою.

Я завжди кажу так: «Краща зброя – це та, якою ти володієш, вмієш правильно стріляти та обслуговувати».

Цього року на Донеччині Юджин командував взводом вогневої підтримки десантно-штурмової роти. Противник на броні робив постійні спроби штурмувати наші позиції.

ПТКР ми виставили дуже вдало – на висотах, завдяки чому був встановлений вогневий контроль над дорогою, від якої залежала оборона населеного пункту. Тільки-но мій розрахунок ПТРК облаштував позиції як на світанку надійшла команда посилити пильність, бо противник почав рух силами БМД і БМП, з піхотою на броні, під прикриттям танків та авіації. З першого пострілу командир розрахунку Паша К., вразив одну коробочку, друга встигла висадити десант і «героїчно» відкотилась. Орки, які змогли спішитись, забігли в одноповерховий будиночок, туди Паша К., і зробив другий постріл. Опісля наша ротна група зачистила залишки ворожої піхоти, які засіли по будівлях та тих хто спробував штурмувати бліндажі та окопи наших штурмовиків. Після цих подій через постійні обстріли противника довелось ПТРК передислоковувати на запасну позицію. – розповідає Юджин та підсумовує: «В обороні ти – у ролі мисливця: знаєш місцевість, готуєш сектори під оборону, можеш обладнати інженерні загородження, провести дистанційне мінування. Якщо є розуміння цього і належна підготовка, тоді бити ворога і звільняти нашу землю – одне задоволення.

«Хто б міг подумати, що мої хобі – комп’ютерні ігри («Dota 2» і «Counter-Strike»), піший туризм і виживання у дикій природі реалізуються на війні. Тому і зараз для штурмових груп проводжу міні-походи, де вчимося орієнтуватися на місцевості без «Кропиви», раз на місяць здаємо тест Купера. Витривалість – це основа фізичної підготовки. У сучасних бойових умовах, коли противник використовує безперервні обстріли для виснаження та завдання точних ударів, здатність швидко маневрувати стає життєво важливою. Тому важливо встигнути висунутись і маневрувати до того, як вас зупинили, а краще до того як помітили. Наполегливі тренування дозволили моєму штурмовому відділенню, а через деякий час і взводу вогневої підтримки завжди бути на крок попереду по швидкості маневрування», – з посмішкою розповідає Євгеній.

Після перемоги Юджин планує реалізуватися у підприємництві: заснувати власне столярне виробництво. Ця давня мрія хороброго штурмовика неодмінно здійсниться завдяки державній підтримці ветеранського підприємництва в Україні.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «Я обрав сильну кандидатуру». Сьогодні назвуть ім'я військового омбудсмена
Наступна новина На Волині підлітки підпалили машину військового. ВІДЕО