Волонтери з Японії, Туреччини, Польщі, Німеччини, Сербії та Франції – сповна занурились у побут українського села. Упродовж 12 днів міжнародного табору молоді люди з цих країн вивчали українську культуру в Музеї історії сільського господарства Волині – скансені, що в Рокинях. Представники восьми країн світу допомогли облаштувати та відновити старовинний музей, внісши часточку свого серця!
Про це повідомляє НСТУ ВРД.
Нова призьба, відновлений дах, відремонтовані інформаційні щити, відновлена електроенергія, повністю прибрана територія дендропарку – це лише невеличкий перелік того, що під час перебування у таборі «Старовинна Волинь – перехрестя культур» зробили своїми зусиллями волонтери.
«Я впевнена, що зможу використати набуті знання в Україні – у себе вдома. Тут я навчилася краще співпрацювати з людьми у колективі. Трішки вивчила вашу культуру і це мене мотивувало далі подорожувати удосконалювати свої знання та обмінюватися досвідом. Можливо, я колись повернуся і в Україну, щоб вивчити вже інші регіони вашої країни», – ділиться враженнями волонтерка із Франції Селін.
Жоден з волонтерів не розчарувався у такому відпочинку. Більшість з них – це офісні працівники, а тому табір – можливість спробувати себе у зовсім іншому виді діяльності, насамперед, у контакті з природою.
«Ми відновили дах цього старого і унікального будинку, який пошкодив вітер. Робота була справді для мене складною, бо було дуже спекотно і ми увесь час працювали на сонці. Також ми повністю прибрали і облаштували сад навколо музею. Я офісний працівник, а тому ця робота дала мені можливість втекти від щоденної рутини. Це було для мене задоволенням», – зізнається волонтер з Німеччини Ахім.
Кожен іноземець приїхав в Україну майже нічого не знаючи про нашу державу. Це і мотивувало взяти участь у таборі. Їх не злякала ні погода, ні важка праця. Що з цього вийшло – дивіться далі у сюжеті.