Луцькі пішоходи набагато гірше водіїв орієнтуються в ситуації, коли необхідно пропустити службові автомобілі з включеними проблисковими маячками.
Про це повідомляє прес-служба поліції Волині.
Чергове відпрацювання патрульної поліції з працівниками швидкої медичної допомоги відбулось на вулицях Луцька.
Протягом години учасники зафіксували, що більшість водіїв намагаються знайти можливість, аби пропустити автомобілі з спецсигналами, але є й такі, які розгублюються і втрачають орієнтир.
«На дорозі такого бути не може, бо дорожня обстановка змінюється щосекунди, і водій має бути підготовленим, що десь поспішатиме на виклик швидка, поліція чи автомобіль ДСНС, десь може вискочити неуважний пішохід», - каже інспектор Патрульної поліції Волині Валентин Парфенюк.
Разом з тим, пішоходи, як виявилось, менш свідомі, і не завжди пропускають автомобілі зі звуковими сигналами та маячками.
«Зазвичай, пішоходи або втікають, або не знають, що робити. Порадив би їм почитати і повторити Правила дорожнього руху, бо від цього залежить їхня безпека і життя. Як тільки пішохід чує спецсигнал, повинен одразу звернути на це увагу і дати дорогу, адже швидка і поліція не їдуть просто так, а поспішають на допомогу, і втрачені секунди можуть коштувати комусь життя. Не менш важливу роль відіграє профілактична робота з дітьми», - поділився інспектор Сергій Язвінський.
«Люди мають розуміти, що автомобіль зі звуковими сигналами і проблисковими маячками не їде просто так, і пропускати його повинні всі учасники дорожнього руху, - розповідає водій швидкої Олександр. – По місту ми маємо приїхати на виклик за 10 хвилин, і щоб це вдавалось, необхідне розуміння як з боку водіїв, так і пішоходів».
Водіям за ненадання переваги в русі спецтранспорту загрожує штраф 510 гривень, пішоходам – попередження або від 17 гривень штрафу.