В архівах Волинського краєзнавчого музею зберігаються три шкільні зошити, в яких у 1969-1972 роках волинський художник Віктор Шингур фіксував ідеї до створення ескізів монументального рельєфу фоє луцького кінотеатру «Промінь».
Фото пожовклих сторінок цих зошитів оприлюднили на сторінці Художнього музею у фейсбуці.
«З перебігом часу зошити стали цінними артефактами, хоча були звичайнісіньким підготовчим матеріалом, начерками, які лише фіксували ідеї, чернетками до створення ескізів монументального рельєфу фоє кінотеатру «Промінь» у Луцьку (1972 р. Архітектор Ростислав Метельницький)», – зауважила директорка музею Зоя Навроцька.
«Художник із блискучою професійною освітою (Київський художній інститут) Віктор Шингур, виконуючи це офіційне замовлення, поставився до роботи як справжній класик, з виключною серйозністю та самовідданістю», – додала вона.
На думку Зої Навроцької, цей масштабний проект у кіноконцертному залі відобразив власне бачення художника і його розуміння буття людини в навколишньому світі, зафіксував актуальну тієї пори тематику, пов'язану із розвитком науки та техніки, прагнення сучасників підкорити космос.
«Твір став сенсацією не тільки художнього життя Луцька, а й усієї України. Мистецька мапа Волині поповнилась ще одним дуже дороговартісним і цікавим об'єктом, який відображав духовні імпульси епохи, закарбовуючи у віках ім'я його творця», – написала Зоя Навроцька.
На жаль, констатує вона, під час каптемонту кінотеатру ті творіння були зруйновані.
«Були ідеї в архітектурній групі «сховати» рельєф за новою стіною. Однак... нові власники – нові міркування. Виявляється нічого вічного не може бути у наші часи», – зазначила вона.
Читати також: Луцьк радянських часів на світлинах Ірини Левчанівської. ЗГАДАТИ ВСЕ
Художник Віктор Шингур
На наступних фото кінця 70-х років минулого століття можна побачити, як були втілені ідеї Віктора Шингура.