Маріуполь, прощання з дітьми і полон. Історія лучанки Людмили Кравчук

У перші дні повномасштабного вторгнення лучанка Людмила Кравчук брала участь в обороні Маріуполя. У квітні 2022 року вона потрапила у російський полон. Там пробула шість місяців. Після звільнення та реабілітації Людмила знову повернулася на службу і тепер допомагає бійцям та їхнім родинам.

Суспільному військовослужбовиця розповіла, що у своєму житті нічого не хоче міняти, бо їй подобається бути військовою.

Лучанка має дві освіти: фельдшера та психолога, працювала за однією та іншою спеціальностями.

А потім якось кардинально змінила своє життя і перейшла на службу у прикордонники. Це було дуже спонтанно. Але жодного разу про це не пошкодувала, – каже.

Зі слів Людмили Кравчук, починала службу у 2019 році в 6-му прикордонному загоні на посаді "інспектор прикордонної служби вищої категорії – фельдшер". У 2021 році лучанка по ротації поїхала на Схід, де на такій же посаді служила у відділі прикордонної служби "Сартана", що за 12 кілометрів від Маріуполя. Там, каже, і застала початок повномасштабної війни.

З 24 лютого нас обстрілювали й весь відділ прикордонної служби переїхав в місто Маріуполь, там вже здійснювалася оборона цього міста. Я пам'ятаю, як я дзвонила своїм донькам і фактично з ними прощалася, тому що я була впевнена що мені не буде змоги вийти взагалі з міста, — говорить прикордонниця.

Людмила Кравчук розповідає: у квітні 2022 року була вказівка приймати кожному рішення і люди виходили в полон: "Я не захотіла. Я приєдналася до групи морпіхів, нас було 17 чоловік. Ми думали, що, можливо, нам вдасться вийти з міста. Але насправді ми відійшли кілька кілометрів від Маріуполя, теж попали в засідку і таким чином попали в полон".

У російському полоні пробула шість місяців:

Там було дуже жорстоке поводження, багатьох били й добре били. Я навіть не можу описати, що ми їли. Це були якісь помиї. Ми там дуже всі схудли. Я, що це мій шлях. Доля не обирає сильних, а дає силу обраним, – додає. 

Після звільнення з полону та реабілітації лучанка повернулася у Волинський прикордонний загін і тепер служить на посаді "старший офіцер" у відділенні соціального супроводу.

Чи змінилося моє життя? Я продовжую далі службу, інших варіантів навіть і не розглядала. Насправді робота дуже важка. Я згадую тих хлопців, які зі мною були, як багато їх загинуло на моїх очах. Це невимовний біль, – говорить прикордонниця.

З її слів, після роботи мусить відновлюватися і дбати про себе, щоб потім іншим людям надавати допомогу. Тому щовечора бігає вулицями Луцька.

Я бігаю, я намагаюся себе заставляти. Будь-які фізичні навантаження викидають дурні думки з голови. Коли я бігаю, я маю час побути наодинці з собою, – говорить лучанка.

Людмила Кравчук розповідає: завжди була дуже свободолюбивою і незалежною. У полоні, зізнається, мріяла про те, що колись повернеться додому — буде пити каву, бо це відчуття для жінки асоціюється зі свободою.

Зі слів прикордонниці, у полоні українців "щемили" за будь-які татуювання. Тому після звільнення і повернення додому Людмила Кравчук зробила на руці патріотичне татуювання, яким дуже пишається.

 

 

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Вийшло все місто: у Горохові попрощались із Олександром Макітрою
Наступна новина Дітей прикордонників та нацгвардійців відправили на відпочинок