«Ми, РЕБівці, працюємо, як антивірус проти них», – захисник про боротьбу з ворожими дронами

Ще задовго до повномасштабного вторгнення Андрій займався страйкболом. Напарники по хобі дали йому позивний «Уран», з ним він і прийшов на службу в 104 окрему бригаду.

Історію бійця написали на сторінці бригади.

Ми брали страйкбольні гвинтівки в оренду, мали однострій, яким копіювали військові формування різних країн, і змагалися 5 на 5. Проводили тренування. Ті всі навички дуже згодилися, коли проходив базову загальновійськову підготовку (БЗВП), – пригадує військовослужбовець.

Початок вторгнення він зустрів із сім’єю вдома в Рівному.

Жінка запитала мене, що будемо робити, бо багато хто втікав за кордон. Я кажу, що якщо хочеш, то їдь з дітьми, а я залишуся. І пішов, як і всі, до військкомату, щоб записатися в ТрО. Черги були дуже великі. Дня два тоді чекав, але вийшли і сказали, що набір уже завершився, – розповідає Андрій.

Другу спробу долучитися до Рівненської бригади зробив вже у 2024 році: «Зі 104-ї мені товариш подзвонив, чи не хочу служити. Кажу, ти знаєш, все ж таки це невідворотно. Прийшов і мій час. Тож, пішов до них на контракт. Ось уже пів року, як служу тут в роті радіоелектронної боротьби (РЕБ)».

Його відправили на БЗВП, потім провели додаткові навчання, щоб краще освоїти фах радіоелектронної боротьби, але цей процес, як сам зазначає, постійний. Регулярно з’являється щось нове, технології адаптуються, змінюються. Для ефективної протидії треба знати та вміти якнайбільше.

Зараз військові технології крокують вперед. І ні для кого не таємниця, що за останні роки дрони беруть верх над класичним озброєнням і ворог в цьому точно не пасе задніх. То ми, РЕБівці, працюємо, як антивірус проти них. І чесно скажу, мені з таким вірусом боротись досить цікаво, – ділиться «Уран».

Звісно ж, складно бути далеко від рідних, від дітей, які ростуть десь там, за сотні кілометрів. Часом, каже Андрій, навіть важко говорити з рідними телефоном, але саме заради них він у війську.

Якось Роман Шухевич сказав, що ми боремося не тому, що ненавидимо тих, хто перед нами, а тому, що любимо тих, хто у нас за спинами. Так і в мене, бо маю дві дочки, і їхня любов і підтримка мене мотивує робити все, що в моїх силах, аби їх захистити від ворога, – зазначив захисник.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Показали будівництво реабілітаційного центру для військових у Володимирі
Наступна новина 21 операція, 2 титанові пластини. Як на Волині відновлюють бійців та бійчинь