Ми «заморозили» не одне скандальне будівництво, - керівник міського архбудконтролю Юрій Маслюк

Із самовільним будівництвом у Луцьку борються інспектори міського відділу архбудконтролю. Їхній керівник Юрій Маслюк сьогодні, 2 серпня, під час засідання виконавчого комітету озвучив суму штрафів, які були накладені на недобросовісних забудовників, а це більше мільйона гривень за півроку(!). За що такі великі штрафи та про скандальні забудови міста – говоримо із Юрієм Маслюком у рубриці «Бліц-інтерв’ю».

- За перше півріччя 2017 року забудовників та фізичних осіб, які порушили будівельні норми, ми оштрафували майже на мільйон 100 тисяч гривень  Більшість штрафів накладені на суб’єкти господарювання – юридичних осіб, великих забудовників, згідно закону України «Про відповідальність сфері містобудівної діяльності». Сума складає трохи більше 946 тисяч гривень, - зауважив він.

- Зважаючи на суми штрафів, ваш відділ вагомо наповнює міську казну. Чому штрафи такі великі?

- Розміри штрафів визначаємо не ми, вони прописані в законі «Про відповідальність у сфері містобудівної діяльності». Будь-яка перегородка в квартирі, добудова балкону без документів є самочинним будівництвом, відповідно людина повинна сплатити штраф або ж починати такі будівельні роботи, оформивши усі дозвільні документи. І неважливо, яка площа добудови, санкції однакові.

- Яка ситуація в Луцьку із самочинним добудовами?

- Треба розрізняти самовільні добудови мешканців Луцька, наприклад, до своїх квартир, та самочинне будівництво крупних забудовників. Так от великі об’єкти самочинно не будує майже ніхто. На щастя, юридичні особи знайомі із законодавством і намагаються його дотримуватись, починаючи будівництво. А індивідуальне будівництво було, є і, напевно, буде. Звичайна людина може не знати усіх норм чинного законодавства, або не хоче знати.

- Наразі у суді є три справи щодо об’єків, які підлягають знесенню, - на вул. Конякіна, 27а, прибудова до кафе на Електроапаратній, 3 та надбудова над квартирою на вул. Лесі Українки, 10. Що не так з цими будівлями?

- Усі ці будівництва відбувалися без дозвільних документів. Ми проводили перевірку, притягали до відповідальності, давали приписи. Коли термін виконання припису наступав, ми перевіряли знову, але нічого  не було усунено. Згідно законодавства, Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» нашим відділом підготовлений був позов до суду щодо знесення згаданих об’єктів. Звичайно,  не усі справи направляються до суду. Усе залежить від порушення. Якщо збудований об’єкт, але немає документів на земельну ділянку, дозволів, ми видаємо припис із терміном, який дає можливість усунути порушення. Якщо ніяких дій з боку порушника не проводиться, після перевірки припису ми йдемо до суду.

- У Луцьку є кілька об’єктів, які привертають увагу громадськості. Приміром, ЖК «Егоїст». Вам відомо, чому припинилося будівництво?

- На даний момент дозвільних документів на будівництво у них немає. У них була лише декларація про початок виконання будівельних робіт, був проект. Під час нашої перевірки з’ясувалося, що вони будуються із відхиленнями від проекту. Ми притягнули їх до відповідальності, дали припис. Штрафували кілька разів: спершу за самочинне будівництво на суму 130 тисяч гривень,бо починали будувати вони без декларації, згодом за відхилення від проектної документації…Через два місяці знову перевірили, але забудовник не виконав наших рекомендацій, тому ми змушені були скасувати декларацію про початок будівельних робіт. І уже з кінця грудня минулого року будівництво «заморозилось». Так, співчуваємо людям, які планували придбати житло в «Егоїсті», чи можливо вже вклали свої кошти, але якщо забудовник приведе документацію у норму, то будівництво продовжиться.

- Що із рестораном «Княжий двір»: лучани скаржаться на його роботу, мабуть, стільки, скільки він існує.

- Справа у тому, що наш відділ здійснює нагляд лише за тими об’єктами, які перебувають в стадії будівництва. «Княжий двір» збудований давно, будівля здана в експлуатацію, є право власності на об’єкт. Тому, якби він розпочав зараз якесь будівництво, звісно, ми б не оминули це увагою. Знаю, що ця справа тягнеться ще із 2008-2009 років, «війна» з сусідами… Я б назвав це більше майновим спором.

- Яким чином Ви плануєте перевірки?

- Архітектурно-будівельний контроль здійснюється в порядку планових та позапланових перевірок. Графік планових складається щоквартально, позапланові здійснюються за зверненням лучан чи скаргами. Неможливо охопити все місто. Звичайно, якщо починається масштабне будівництво, звісно його видно, а якщо мова йде про самовільне будівництво балкону, то неможливо простежити усіх мешканців, у цьому допомагають активні лучани, мешканці, які завжди знають і слідкують за тим, що відбуваються у їхньому будинку.

Спілкувалась на тему скандального будівництва Ірина Костюк

 


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Волинянам й досі нав’язують російську пропаганду
Наступна новина Луцькі муніципали перевіряють санітарний стан міста