Міношукач не знаходить, а Флай – легко. Як собака розміновує Україну

На Харківщині, яка потерпає від постійних обстрілів з боку країни-окупанта, задачі з розмінування виконують і сапери-кінологи бригади «Гарт».

Так прикордонники за допомогою мінно-пошукових собак проводять заходити з очищення територій від вибухонебезпечних предметів, пишуть на сайті Держприкордонслужби України.

Працюємо з собачками, й ми маємо можливість знаходити такі вибухові пристрої, які не вдається знайти міношукачем та візуальним оглядом. А от собачка це може, – каже Олександр, сапер кінологічної групи.

Наразі, через активність бойових дій на Вовчанському напрямку, Олександр виходив на завдання зі своїм чотирилапим напарником лише один раз, проте результативно. Службовий собака Флай допоміг знайти нерозірваний боєприпас, який не вдалося виявити за допомогою міношукача.

Виконувати бойові завдання доводиться в польових умовах, а відтак важлива профілактика та контроль за станом здоровʼя хвостатих. За цим у бригаді «Гарт» наглядають професійні ветеринари.

Наші підрозділи виконують завдання на різних ділянках, де є багато диких тварин, які можуть бути переносниками сказу. Тому проводимо щорічну вакцинацію службових тварин від цієї хвороби, щоб запобігти захворюванню собак і людей, – розповів ветеринарний фельдшер Олег.

За словами сапера-кінолога найбільша користь від чотирилапих помічників цього профілю буде після Перемоги. Коли потрібно буде розміновувати нашу територію від смертоносного залізяччя, яким рясно вкрита українська земля через російську збройну агресію. Й такі службові собаки, наприклад як Флай, хоча і менш відомі за пса Патрона, але користі принесуть на рівні зі знаменитістю.

Якщо маєш хист до кінології або ІТ, аналітики, дронів, звʼязку, техніки – в бригаді «Гарт» є вакансії на будь-який смак. Обирай та телефонуй аби долучитись: +380 67 192 9839, +380 67 301 0890, +380 66 983 6864. Повістка не потрібна! – йдеться в повідомленні.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Донька просить не йти на війну. Історія морпіха, який повернувся з полону
Наступна новина Назавжди 29: ковельчани попрощались із Героєм