Депутати Луцької районної ради звітують про перший рік своєї каденції.
Із депутаткою фракції «За майбутнє» Бугайчук Оксаною Володимирівною пресслужба райради поспілкувалась не лише про її діяльність як обраниці громади, а й як із очільницею санаторію матері та дитини «Пролісок».
- Пані Оксано, майже три роки тому Ви очолили санаторій матері та дитини «Пролісок». Що змінилося в санаторії за ці роки?
- У нас дуже потужна база лікувальна і важливо зберегти те, що маємо. Тому усі наші зусилля ми спрямовуємо на ліквідацію існуючих недоліків, щоб лікувальна база розвивалась та працювала далі. Щороку ми пишемо стратегічні плани, у яких ставимо масу завдань.
Минулого року через карантинні обмеження ми не працювали півроку. І навіть попри це, не заробивши й половини дохідної частини, яку планували, але завдання, які ми поставили на початку року, нам вдалося виконати.
- Чим можете похизуватися вже зараз?
- Вдосконаленню меж немає. У планах – встановлення незалежної сонячної електростанції. Ми вже користуємося сонячними батареями для підігріву басейнів, але це відбувається у тестовому режимі, а у планах – комплексний перехід на сонячні електростанції. Ми вже прорахували, скільки потрібно коштів, можливо отримаємо державні кошти чи з обласного бюджету. Точніше, ми просимо не дати нам гроші, а позичити. За попереднім підрахунком, вартість сонячної електростанції та колекторної електростанції для підігріву води ми зможемо повернути трохи більше як за півтора року.
Другим нашим масштабним проєктом є реставрація очисної станції води. А мрія наша – це відкриття заводу із виробництва мінеральної води.
Лікувально-медична база у нас потужна і я не знаю, що можна було б ще додати до неї. Ми розвиваємо її і бережемо. Надаємо близько 170 послуг, у тому числі з косметології, маємо власну лабораторію.
- Який відсоток пільговиків лікується в «Проліску»?
- Санаторій у зимовий період розрахований та 200 ліжкомісць, у літній період, коли в основному відпочивають сім’ями, – до 300 ліжкомісць.
Ми чітко розуміємо, що на пільгових категоріях громадян, які приїздять до нас на оздоровлення, санаторій не може заробити кошти. Тому у «Проліску» 40 відсотків відпочиваючих – пільговики, а решта 60% - комерція. Завдяки цьому ми маємо кошти оздоровити пільгові категорії населення і можемо функціонувати, підтримувати заклад та розвивати його.
- Які проблеми зі здоров’ям лікують у санаторії «Пролісок»?
- Показаннями для лікування у «Проліску» є захворювання ендокринної системи, органів травлення, захворювання органів дихання, хвороби опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи, адже наша лікувальна база включає в себе широкий спектр лікувальних факторів природного, преформованого і штучного походження.
- Чи є пацієнти, які завдяки «Проліску» позбулися хвороби і щороку приїздять, аби почуватися здоровими?
- Звичайно є, їх безліч, адже особливо «Пролісок» славиться лікуванням хвороб хребта. Наші спеціалісти лікують грижі і протрузії безоперативними дієвими методами. Серед них: сухі і водні витяжки, масажі, практики остеопатії, мануальної терапії, вертебрології та лікувальної фізкультури. Дієвою є також система тренажерів «David concept» – єдина методика в Україні, що дозволяє реалізувати строго індивідуальний підхід у розробці програм зміцнення хребта та реабілітації суглобів. Завдяки точному комп’ютерному тестуванню м'язів хребта, суглобового апарату пацієнта, базуючись на результатах тестування, формується максимально адаптований індивідуальний план реабілітаційних тренувань.
- Що є особливого у «Проліску», чого немає в інших здравницях регіону?
- Родзинкою санаторію є власне джерело з цілющою мінеральною водою «Проліскова» Жобринського родовища, яку можна отримати як лікувальну процедуру в бюветі так і зовнішньо – у термальному басейні. Також «Пролісок» відомий величезним вибором фіточаїв, які заготовляються працівниками в екологічно чистій зоні «Цуманської пущі».
- Поговорімо про Вашу депутатську діяльність. Якими пріоритетами керуєтесь у депутатській діяльності?
- У своїй депутатській діяльності постійно звертаю увагу на підтримку АТОвців, дітей-інвалідів, цікавлюся соціальним захистом населення.
- Які рішення районної ради вважаєте найефективнішими?
- Луцька районна рада 8 скликання працює у новому форматі. І я не лише про її новий склад після реформи децентралізації, а про підходи у роботі. Попри невизначеність повноважень, районна рада показує реальні результати роботи. Тому усі рішення вважаю ефективними і потрібними для району та громад.
Як на мене, важливим було рішення про виставлення на аукціон недобудованого терапевтичного корпусу у Горохові та проект «Соціальне житло».