На сміттєзвалищі у с. Брище, що поблизу Луцька, проводять експеримент, який дозволяє зменшити кількість сміття та покращити екологію усього полігону. Презентував технологію доктор наук із Харкова Володимир Головешко в присутності представників обласної адміністрації, Луцької міської ради та Княгининівської громади, працівників управління Держпродспоживслужби та екологічної інспекції в області.Про це повідомляє відділ інформаційної політики ОДА.
Слід зазначити, що цю технологію винайшли українські вчені та вже успішно застосували її у Республіці Польща. Зокрема, на полігоні величиною 350 метрів кубічних у Гданську, де сміттєзвалище вдалося зменшити та знешкодити. Згодом саме на цьому місці збудували стадіон до чемпіонату «Євро-2012».
В Україні ж поки цього ніхто не апробував. З ініціативою застосувати цей метод на Волині виступила облдержадміністрація, яка, своєю чергою, й запропонувала представникам Луцької міської влади провести експеримент на місцевому сміттєзвалищі.
Для цього взяли дві пластикові бочки та засипали у них однакову кількість сміття та води. В одну з них додали ферменти, які й мають зменшити кількість відходів на 10-15 %. Механізм дії полягає у процесі біоремедіації. Тож через три тижні у бочці бактерії розчинять органічне сміття на воду й газ і таким чином зменшиться кількість сміття.
«Необхідні для експерименту ферменти виростили на українському заводі під Києвом. Вони отримали усі дозвільні документи. Вони безпечні. Маленької баночки вистачає на 2 «куби» органічних відходів», - зауважив Володимир Головешко.
Також додав, що упродовж цього часу бактерії потрібно підживлювати глюкозою та перекисом водню, щоби ефект був якомога кращим. До слова, ферменти мають назву «Оксізін».
Окрім цього, науковець продементрував ще один дослід. Так, дві банки заповнили фільтратом з полігону, в одну з яких додали бактерії. За його словами, через три тижні у банці з бактеріями фільтрат посвітлішає, а згодом повинен перетворитися на технічну воду.
Тож присутні представники Держпродспоживслужби відібрали фільтрат на аналізи. По завершенню експерименту такі ж пробу відберуть з бочки, куди залили фермент, і порівняють результати.
У разі успішності експерименту дію сміттєвого полігону можна продовжити, ще на рік часу, а тим часом знайти інвесторів для будівництва сміттєпереробного заводу на Волині.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.