Деякі міжміські та міжобласні перевізники на Волині підняли вартість проїзду. Кабмін скасував регулювання тарифів приміських та міжміських перевезень, тож уже два роки перевізники самостійно встановлюють вартість проїзду.
Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.
Пасажири бідкаються, бо ціни постійно зростають.
«Млинівський напрямок, «Луцьк – Млинів», на 5 гривень подорожчав. Все дорожчає, і тут дорожчає, і назад нічого не дешевшає. Хоч і бензин чи солярка впаде. А люди з чого мають взяти гроші?» – нарікає пасажирка Світлана Раті.
На автостанції кажуть, що тарифи зросли майже на всі напрямки, однак це залежить не від них.
«Тарифи подорожчали не в нас на автостанції, а в перевізників. І тарифи офіційно встановлює сам перевізник, тому що це йому законно дозволила держава. Свої тарифи вони повністю економічно обгрунтовують: який автобус, на чому той автобус їздить, на якому пальному», – зауважила заступник начальника луцької автостанції №1 Людмила Модла.
Більшість перевізників, з якими журналісти намагалися сконтактувати, не виходять на зв’язок. Втім один із них пояснив, чому ціни підвищують і на що використають ці кошти.
Директор АТП «Луцьк» Олег Колеснік пов’язує це із подорожчанням пально-мастильних матеріалів та з критичною необхідністю піднімати зарплати водіям. Він каже, що найкращі кадри вже виїхали за кордон через низький рівень доходів.
Також вдалося з’ясувати, на які напрямки подорожчав проїзд у цього перевізника.
«У нас подорожчав проїзд на любомльський напрямок, на Промінь, Садів. Не подорожчав на Рованці, але це пов’язано виключно з тим, що все-таки відмовимось від цього маршруту», – повідомив Олег Колеснік.
За словами перевізника, проїзд подорожчав на 10–20% – ймовірно, через це зменшиться пасажиропотік. А від кількості пасажирів знову ж таки залежить зарплата водіїв.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.