Борщівникове засилля на Волині.
Зарослі цієї небезпечної рослини подекуди схожі на малі джунглі. Контакт із нею може вкласти на лікарняне ліжко, а ігнорування безпекою - вбити.
Більше про зеленого «хижака» – у сюжеті Сфера-ТВ.
На відео – об’їзна дорога з Нововолинська на Володимир-Волинський. Борщівника тут – цілі хащі. Він близько підійшов до дороги. Знищити рослину мав облавтодор, але жодних слідів боротьби зі шкідником не видно.
Тепер, кажуть, це не їхня проблема, бо з 18 червня дорогою опікується ковельське шляхо-будівне управління №63. Тому заступник начальника Служби автодоріг Волині Юрій Ришкевич уже зобов’язав керівника Олександра Вілішука до 5 липня скосити зарослі.
Роботу прийматимуть наприкінці липня. Юрій Ришкевич каже, що боротьба з борщівником – це обов’язок місцевих громад і власників угідь, адже поширюється рослина з полів.
Читати також: Через опіки від борщівника волинянин втрапив до реанімації
Механічне знищення не дасть бажаного тривалого результату, пояснюють на біологічному факультеті Східноєвропейського національного університету. Борщівник розмножується насінням і популяція збільшується надто швидко.
Біологи розповідають, що сік борщівника може проникати на шкіру навіть через тонкі рукавчики. Найперша допомога – змити й звернутися в найближчу лікарню, щоби оцінити стан пошкодження шкіри. Тому вирушаючи на природу, варто мати з собою принаймні, вологі серветки.
Якщо ушкодження глибокі, пацієнту можуть навіть пересаджувати шкіру. При потраплянні на слизову оболонку можливий набряк, який може призвести спочатку до звуження голосової щілини, а далі й до трагічніших наслідків. Читати також: У селі під Луцьком борщівник сягає 2 метрів. ВІДЕО
Торік у Волинський опіковий центр з опіками від борщівника потрапило 11 волинян. Цього року – вже 6.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.