В урочищі Комарниця камінь-каширського осередку товариства мисливців і рибалок випустили на волю сотню фазанів, серед яких вісімдесят самок і двадцять самців.
Ці воль’єрні птахи, котрих доправили на Волинь із Запорізької області, є першими пожильцями цього виду у нашій місцевості, пише Леся Мінібаєва на шпальтах видання Полісся.
На закупівлю пернатих витратили більше як 20 тисяч гривень із щомісячних внесків членів товариства.
Таким чином у районі прагнуть відновити популяцію цих птахів. Адже загалом у межах всієї Волині чисельність птаства надзвичайно мала. Обмаль навіть диких качок, на яких можна було б полювати, зазначають мисливці.
Західні регіони України раніше вважалися не надто сприятливим ареалом для розведення фазанів передусім, ймовірно, через зміну кліматичних умов. Попри те, є надія, що пташки приживуться. Крім того, морози для них не надто страшні. Єдина загроза – багато снігу. За таких умов птиця не зможе віднайти собі корму.
Як зазначив голова районної організації УТМР Валентин Богач, тепер треба з усіх сил намагатися зберегти популяцію та створити сприятливі умови для розмноження фазанів. Зокрема відстрілювати лиса, контролювати бродячих котів та собак. Певна частина птахів гине у період розмноження. Так, у боротьбі за самку самці ладні заклювати один одного.
«Якщо вже весною цього року ми матимемо змогу побачити потомство, то це буде великим досягненням. Позаяк процес розведення фазанів є досить тривалим. Водночас важливим фактором залишається свідомість та добросовісність людей. Бо не секрет, що серед мешканців району можуть знайтися охочі підстрелити легку здобич. У нашому краї фазан прирівнюється до червонокнижного птаха, тут він є особливо рідкісним. Натомість на півдні чи на сході країни їх вдосталь. Відтак закликаю шанобливо ставитись до цих пернатих, нехай приживаються. Варто нагадати, що полювання на цього птаха у найближчі роки заборонене», – застеріг Валентин Богач.
Нагадаємо, у Горохівському лісовому господарстві облаштували вольєр із фазанами.
Фото Лесі Мінібаєвої та Віктора Літвінчука