У музеї села Баїв, що поблизу Луцька, школярка Олександра Касян організувала виставку-продаж своїх картин, складених з пазлів. Гроші з продажів родина десятикласниці планує передати на потреби української армії.
Про це «Суспільному» розповіла сама дівчина.
На виставці у Баївському музеї зараз експонується десяток картин Олександри Касян. Дівчина почала складати їх з 6-річного віку. На всі Дні народження та свята просила у подарунок пазли, – розповідає мама Марія Касян.
Картини почали клеїти на папір, оформляти в рамки та дарувати знайомим. Зі слів мами дівчини, назбиралось їх багато, для всіх вдома не вистачало місця.
Картини Олександри Касян можна купити у Баївському музеї, де вони експонуються. Фото «Суспільного Луцьк»
До початку повномасштабної війни дівчина планувала показати своє мистецтво лише односельчанам. Проте у лютому, перебуваючи з мамою в Києві на лікуванні в Охматдиті, школярка побачила багато поранених військових та дітей.
Каже: тоді я зрозуміла, що їм потрібна допомога і вирішила свої картини продати на благодійній виставці.
Гроші, виручені за продаж картин, школярка передасть на потреби ЗСУ. Фото «Суспільного Луцьк»
Першу картину на виставці за 450 гривень купила і вже повісила в себе вдома Ольга Веремійчик, завуч тутешньої школи. За кілька днів виставки на майже усі картини є покупці-односельчани. Поки це усні наміри, – каже Олександра.
Додає: картину на тисячу деталей може скласти за день, складніші – на дві тисячі пазлів — за чотири чи п'ять днів.
Першу картину купили за 450 гривень. Фото «Суспільного Луцьк»
Завзятості онуки радіє директор Баївського музею та дід Олександри – Іван. Навпроти виставки дівчини висять його картини. Каже, у них в родині майже усі мали талант до творчості: як не малювали, то вишивали.
Зараз Олександра Касян збирає ще три картини з пазлів і планує їх продавати, допоки вистачить покупців.
Нагадаємо, луцька волонтерка Оля Валянік закликала людей підтримувати армію і надсилати кошти на фронт.
Саме з цією метою вони створили нову ініціативу «відправте Лесю на фронт», аби підкреслити, що маленьких пожертвувань немає, а якщо кожен час від часу надсилатиме 200 гривень волонтерам – потрібну техніку вони зможуть придбати швидше.