Особливості фільтрації гарячої води: як вибрати якісну очисну систему

Фільтраційні системи є однаково необхідними як для холодної, так і для гарячої системи водопостачання. Наприклад, у гарячій воді можуть міститися розчинені шкідливі часточки, які не може прибрати звичайна сіточка на змішувачі чи побутових приладах, тому очищення повинно бути ще більш ефективним. Фільтри гарячої води відрізняються більшою продуктивністю, мають стійкість до високих температур та повинні обиратися зі ще більшою відповідальністю.  

Конструкційні особливості фільтрів

Для гарячої води призначені виключно магістральні фільтри, що встановлюються безпосередньо в трубу водопроводу. З метою економії у більшості домогосподарств використовують картриджні фільтри. Вони недорогі та доволі ефективні. Картриджні системи розрізняють за матеріалами виготовлення змінного елемента:

  1. металевий — у вигляді сітки, здійснює грубу очистку та відсіює часточки розміром від 20 до 100 мкм, періодично потрібно промивати картридж, знімаючи його з колби;
  2. нитковий — із поліпропілену чи нейлону, усуває забруднення понад 1 мкм, потребує регулярної заміни;
  3. зі спресованих матеріалів — видаляє не лише механічні часточки, а й хлор, невелику частку солей жорсткості та деякі види хвороботворних мікроорганізмів, також є одноразовим.

Зручнішими у догляді є промивні фільтри. Знімати картридж не потрібно — для очищення призначений спеціальний клапан, який достатньо відкрити і бруд змивається самостійно. У магазині Екософт можна вибрати фільтри грубої очистки води. Автоматичні фільтри проводять промивання картриджів самостійно. Залежно від моделі, можна встановити періодичність очищення за допомогою таймера, або ж система проводить його як тільки падає тиск.  

Критерії вибору фільтрів для гарячої води

Щоб фільтраційна система працювала ефективно та не завдавала зайвих клопотів, під час її купівлі потрібно врахувати:

  1. продуктивність — залежно від обсягів споживання;
  2. діаметр підключення — визначається конкретною системою водопостачання;
  3. бренд — якісна продукція коштує дорожче, однак цей недолік повністю покривається ефективністю та довговічністю.

Також уваги потребують матеріали виготовлення фільтра. Для гарячої води використовують вироби із нержавіючої сталі чи термостійкого пластику. Металеві фільтри відрізняються високою надійністю. Вони не чутливі до корозії, стійкі до високого тиску та його перепадів. Можна вибрати модель з різьбовим кріпленням чи хомутами. Пластикові фільтри мають нижчу вартість. Якщо вибрати прозору модель — буде легко відстежувати рівень забрудненості картриджа. Однак до такої системи варто додати регулятор тиску. Якщо його не буде — під час різкого збільшення показників корпус пристрою може лопнути. Варто зауважити, що якісний фільтр з термостійкого пластику не може бути надто дешевим, а купуючи виріб за невиправдано низькою вартістю потрібно бути готовим до його швидкого виходу із ладу.

*На правах реклами 


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Лучанин, якого знайшли з ножовим пораненням у квартирі, хотів покінчити з життям
Наступна новина Учні ліцею у Луцькому районі здобули перемоги у Всеукраїнських змаганнях «Cool Games»