Освоїли дрони через комп’ютерні ігри. Історія «Струни» та «Мохи»

«Струна» – прикордонник і оператор FPV-дронів, приєднався до Держприкордонслужби у 2022 році. Він розпочинав у протитанковій заставі, потім перейшов у розвідку, а далі його відправили на навчання FPV-дронам.

Про це пишуть на сайті Держприкордонслужби України.

Навчився – і затягнуло. Тепер ми з екіпажем FPV у підрозділі аеророзвідки «Falcon» не без задоволення працюємо по ворогу на Харківському напрямку. Кожен тут робить свою справу – є по два пілоти FPV та ретранслятора та два сапера, і кожен може підстрахувати іншого, – каже військовий.

Позивний «Струна» прикордонник отримав завдяки своєму музичному таланту: він грає на гітарі.

Але зараз я більше граюся з FPV-дронами. FPV – це наше око і рука одночасно. Ворог може сховатися у бліндажі, в укритті, але FPV знайде його будь-де. Дрон залетить у найменшу шпарину, і ми бачимо все прямо зсередини, – пояснює він.

«Моха» – інший молодий прикордонник, йому 21 рік, також зі своїм особливим завданням – він пілот ретранслятора.

Моя задача – ловити сигнал і транслювати його для FPV. Для цього я підіймаю ретранслятор у повітря, ловлю дрон, тримаю сигнал. Це все дає змогу нашим «пташкам» йти на ворога, навіть якщо той ховається десь у лісі чи між будівлями, – пояснює Моха.

«Нещодавно ми ганялися за ворожим КРАЗом два тижні», – згадує Струна. «І таки догнали! Він гарно палав. А це важлива ціль: ворог цим КРАЗом возив боєприпаси й іншу техніку, тому ми ще й зірвали їм логістику. Але коли я лише починав, то майже нічого не виходило. Дрони на симуляторі зависали, а я не знав, як утримати їх у повітрі. У нас навіть були новачки, які просто грали в ігри, – от у них одразу все виходило!»

Моха, до речі, теж освоїв дрони через комп’ютерні ігри.

Ігри допомогли мені швидше навчитися керувати дронами. У мирному житті я вчив програмування, згодом був кінологом у ДПСУ, але коли почалася повномасштабна, вирішив, що хочу воювати, – зізнається він.

Струна, зі свого боку, не приховує, що мріє збити танк.

Так, було б круто! Щоправда, краще, щоб ворожі танки сюди не заїжджали. Але якщо буде треба, я готовий. FPV-дрон здатен нести до трьох кілограмів вибухівки, тож ворогу варто добре подумати, перш ніж сунути сюди техніку, – каже він.

І хоча обидва прикордонники – Струна і Моха – звикли до небезпеки, вони знають, що ворог вважає їх пріоритетною ціллю.

Для ворога ми – перші, кого треба прибрати. Якщо FPV-пілот потрапляє в їхні приціли, вони на нас не шкодують нічого, – каже Моха.

У кожного з них є своя мрія на мирне життя. Струна сподівається на спокій і повернення до музики, а Моха подумує після війни стати FPV-фрістайлером і знімати світ із висоти пташиного польоту.

До речі, нещодавно Струна відзначив свій День народження. Щиро вітаємо воїна і бажаємо святкувати всі свої дні народження в мирній Україні. Дякуємо за відданість і незламність у боротьбі за нашу свободу!


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Виробники зброї для ЗСУ матимуть свій «путівник»
Наступна новина Кличуть на роботу в прикордонні підрозділи Волинського загону. Вакансії