Подружжя з Волині розповіло сімейні секрети вирощування малини, лохини і... кролів

Застати Віктора та Людмилу Потапенків із Залізниці вдома без роботи можна лише у свято або неділю. Адже кожен літній день у них насичений нелегкою сільською працею. Як не до сіна треба їхати, то в черговий раз потрібно прополоти малину, зібрати врожай достиглих ягідок лохини, впорядкувати господарство і поле. А ще встигають вони і до лісу по чорниці їздити, займатися кролівництвом та робити багато смачних закруток й ароматне домашнє вино.

Про секрети господарництва подружжя пише газета Нове життя.

Віктор та Людмила обоє родом із Залізниці, до роботи привчені змалку. Разом із батьками тримають чимале господарство.

Найбільшу увагу господар дому Віктор Вікторович приділяє утриманню кроликів. То його досить давнє захоплення. Вже й не злічити кількість пухнастиків, за якими щоденно дбайливо доглядає чоловік. Кроликів має різних порід: бургунські, термонські білі, дві змішані породи. Раніше тримав каліфорнійців і панон. Проживають ці тварини у змайстрованих Віктором Потапенком клітках, які стоять у закритому приміщенні. Щодо харчування, то надає перевагу господар саме сухому раціону.

«Даємо двічі на день лише сіно та зерно. Якщо ж годувати кроленят свіжоскошеною травичкою, морквою, буряком тощо, то навіть смак м’яса буде інакшим, зі специфічним запахом. Біля кожної клітки встановили поїлки, аби завжди вони мали доступ до свіжої водички», – розповідає Віктор Вікторович.

Щоб утримувати кролів, важливо, як каже досвідчений господар, їх своєчасно вакцинувати від хвороб, аби потім не виникало ніяких проблем.

Оскільки понад десять літ Потапенки займаються кролівництвом, то годують цих тваринок і на продаж. Також у них можна придбати дієтичне свіже м’ясо або ж тушонку із кролика.

Уже декілька років вирощує подружжя Потапенків і малину. Рівненькі рядочки розкинулися на території присадибної ділянки. Крім того, розповідають господарі, під цю рослину виділили чималий наділ у полі.

«Постійно її прополюємо, підживлюємо за потреби. На зиму зрізаємо. Минулі роки зібраний урожай здавали заготівельникам, а як буде цьогоріч, і не знаємо, бо поки що ціна дуже низька. Тому й бажання трудитися біля малини пропадає», – розповідає пані Людмила.

Вирощує подружжя Потапенків і лохину, уже має 36 кущів різних сортів. Для посадки цієї ягоди варто, як наголошують господарі, підготувати спеціальну лісову землю, поливати та в міру потреби підживлювати. Врожай корисних і красивих синіх ягідок збирають раз у декілька днів. Вистачає її не лише для власних потреб, а й на замовлення. Відправляли лохину поштою навіть у Черкаси.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Брат-військовий – у полоні: на Волині, перебуваючи у відпустці, помер ще один Захисник
Наступна новина У Луцьку – на низці вулиць зникло світло: відомо коли відновлять
Схожі новини