Повідомили, які лікарні на Волині стануть опорними

Волинська обласна клінічна лікарня

На Волині опорними стануть сім лікарень. Це – Волинська обласна клінічна лікарня, Луцька міська клінічна лікарня, Ковельське міжрайонне тероб’єднання, Нововолинська міська, Любомльська, Ратнівська і Камінь-Каширська центральні районні лікарні.

Їхній перелік 15 січня затвердив Кабмін, повідомляє Суспільне.

Як розповів керівник Волинської обласної клінічної лікарні Олександр Дудар, до уваги брали наявність сучасного обладнання, вузькопрофільних спеціалістів, доступність і змогу працювати цілодобово.

Нині адміністрація обласної лікарні підписує договори з Національною службою здоров’я і визначає пакет послуг, які надаватиме, каже керівник.

З його слів, за останні два роки у лікарні купили обладнання на 150 мільйонів гривень. Тут працює майже півтори тисячі людей, три сотні з них – це лікарі.

Читати також: Луцька міська лікарня – найкраща в області за рейтингом USAID

А от Ківерцівська районна лікарня не буде опорною. Як розповів генеральний директор районного територіального медичного об’єднання Михайло Слижук, гроші на заклад виділяють із районного бюджету і з бюджету об’єднаних територіальних громад. Зі слів гендиректора, 95% грошей, що надійшли торік, витратили на заробітну плату медиків.

Лікарня у Ківерцях розрахована на 200 ліжкомісць. Зі слів Михайла Слижука, у зв’язку із вкрай обмеженим фінансуванням в останні роки у закладі об’єднували відділення.

«Наш інтерес – щоб наша установа залишалася хоча б такою, як вона є. Район наш великий, майже 64 тисячі населення. Останній населений пункт знаходиться за 70 кілометрів від Ківерців», – зауважив керівник.

Начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк каже, що утримувати районні лікарні, а їх 16, економічно не вигідно.

«Якщо трапляється катастрофа: інфаркт, інсульт, гостра хірургічна паталогія, хворого треба завезти у той заклад, який має відповідне обладнання, персонал, у якому йому можуть надати медичну допомогу згідно з протоколами і де перебування цього пацієнта безпечне. Критерії – це лікарні інтенсивного лікування населення і 60-хвилинна доступність», – розповів Ващенюк.

Головний медик області запевнив, що лікарні, які не стануть опорними, поки що працюватимуть, як і працювали.

Розпорядження «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року» Кабмін прийняв 15 січня. На думку урядовців, це дозволить покращити доступність медичної допомоги, сконцентрувати інвестиційні ресурси та розбудувати мережу надання медичних послуг в Україні.
Однією з головних умов формування переліку називають доступність закладів для пацієнтів. Шлях до лікарні не повинен перевищувати 1 годину.
До переліку включили заклади охорони здоров’я, що відповідають вимогам або можуть бути підвищеними до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого або другого рівня, що забезпечуватимуть:
безпечність медичної допомоги на основі доказової медицини;
своєчасність доступу до медичної допомоги;
економічну ефективність, яка полягає у забезпеченні максимально можливої якості медичної допомоги за умови раціонального та ощадливого використання ресурсів.
Ці заклади матимуть належне робоче навантаження та забезпечать належний рівень безпеки пацієнта, повідомляє Урядовий портал.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку учні школи № 13 не вийшли на навчання. Батьки ставлять владі умови
Наступна новина Луцьких шкільних медсестер, яких звільнять із поліклініки, працевлаштують у навчальних закладах
Схожі новини