На офіційному сайті Верховної Ради з'явився текст законопроекту президента України про Вищий антикорупційний суд.
Про це повідомляє «Радіо Свобода».
«Завданням Вищого антикорупційного суду є здійснення правосуддя відповідно до визначених законом засад та процедур судочинства з метою захисту особи, суспільства та держави від корупційних і пов’язаних із ними злочинів та судового контролю за досудовим розслідуванням цих злочинів», – йдеться у тексті законопроекту.
Згідно з документом, на посаду судді Вищого антикорупційного суду претендент обирається на конкурсі, ним може бути призначений громадянин України у віці не менше ніж 35 років, зі стажем роботи на посаді судді не менш ніж 5 років, з науковим ступенем у сфері права чи пропрацювавши в науковій галузі щонайменше 7 років, з адвокатським досвідом.
Водночас не можуть бути призначені суддями Вищого антикорупційного суду ті, хто десять років до призначення працювали в силових структурах, обіймали політичні посади, вчиняли корупційні правопорушення тощо.
Президент у законопроекті пропонує Раді передбачити створення Громадської ради міжнародних експертів і дозволити йому ветувати кандидатури в антикорупційний суд. Також пропонує дозволити Вищому антикорупційному суду розглядати справи, у яких збиток або предмет злочину становить понад 500 прожиткових мінімумів, а також передбачити цілодобову охорону для суддів Вищого антикорупційного суду.
Згідно з текстом законопроекту, закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що необхідно не прагнути перейняти досвід «ідеального варіанту» створення антикорупційного суду в інших країн, а створити таку модель, яка при ґрунтуванні на принципах права і рівності дозволила б боротьбу із корупцією «при залученні оптимального обсягу бюджетних коштів».
На сайті парламенту повідомляється, що сьогодні законопроект направлений на розгляд комітету з питань правової політики та правосуддя.
У НАБУ заявили про необхідність створення Вищого антикорупційного суду для ефективного притягнення до відповідальності корупціонерів.