22% школярів стверджують, що їх перед усім класом принижують вчителі.
Такі результати моніторингу стану освіти у сфері прав людини та дотримання принципів прав людини у навчально-виховному процесі в школах. Його провела Українська Гельсінська спілка з прав людини, пише Газета.юа.
29% школярів повідомили, що вчитель періодично публічно коментує зовнішній вигляд учня. 29% опитаних також стверджують, що учитель періодично грубо розмовляє з учнями. 40% школярів вказали, що їх затримують на перерві після уроку.
2% школярів зазначили, що вчитель періодично застосовує фізичну силу. 56% - що цього ніколи не робить.
"Серед найчастіших порушень прав людини і прав дитини, які відбуваються в школах, - право на приватність, на свободу власних дій в межах окреслених правил. Крім того, це - насильство з боку вчителів і фізичне, і психологічне, і вимагання грошей з батьків", - каже методист кабінету розвитку освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, експерт програми "Розуміємо права людини" Ірина Костюк.
В опитуванні взяли участь учні, вчителі і батьки близько 20 шкіл по всій Україні. Усі вони - учасники проекту "Школа — територія прав людини", кажуть в Українській Гельсінській спілці з прав людини.
Проблема буллінгу існує в школах не перший рік. Це коли група учнів, об'єднавшись, направляє свою агресію проти однієї людини. Причиною, так званого "цькування" у підлітків, може стати будь-який фактор. За результатами дослідження UNICEF Ukraine з проблемою буллінгу в Україні зіткнулись 89% респондентів. В опитуванні взяли участь 2117 українських школярів.
А Ваші діти скаржаться на вчителів?