Національна гвардія України виконує бойові завдання на ключових напрямках фронту, однак її розпорошення між різними підрозділами ЗСУ призводить до зниження її ефективності та збільшення втрат серед особового складу, вважає журналіст Юрій Бутусов.
Про це він написав на своїй фейсбук-сторінці.
За словами Бутусова, у 2022 році окремі роти та батальйони Нацгвардії підпорядковувались військовим частинам Збройних сил України (ЗСУ). Це було виправдано відсутністю у НГУ важкого озброєння, необхідного для повноцінного ведення бою.
У 2023 році керівництво держави розпочало розгортання в Нацгвардії бригад наступу. Ці підрозділи отримали більше важкого озброєння, зокрема новітні 155-мм самохідні гаубиці DITA. Однак процес реорганізації не був доведений до кінця: на фронті досі діють як "бригади наступу", так і окремі роти та батальйони, які придаються до різних підрозділів ЗСУ.
«Формування "бригад наступу" не було доведено до логічного реультату. Тепер на фронті одночасно застосовуються і бригади і залишається практика застосування окремих батальйонів та рот, які продовжують придаватись до різних частин ЗСУ. Це вкрай важко адмініструвати, важко працювати з особовим складом, проводити ротації, забезпечувати. Такі умови абсолютно невигідні та погіршують виконання бойових завдань. А головне - це збільшує втрати людей. Люди у таких окремих тимчасово приданих ротах та батальйонах зношуються та втрачають боєздатність значно швидче. Страждають бійці, командири, а програє держава, і виграє ворог.
Згідно з відкритих джерел, восени 2024-го року можна відмітити одночасне застосування на фронті 8 "бригад наступу" і одночасно з цим - 8 окремих батальйонів та 21 окремої роти.», – вважає Бутусов.
Журналіст пропонує об'єднати всі окремі підрозділи Нацгвардії в складі її бригад. За його словами, це покращить координацію, злагодженість і дозволить ефективніше виконувати завдання на фронті.
«Оскільки бригади НГУ виконують самостійні завдання на усіх ключових ділянках фронту, очевидним та логічним рішенням було б підпорядкувати усі окремі роти та батальйони окремих частин НГУ до складу бригад НГУ. Звичайно, їм доведеться збільшити відповідно фронт та полосу відповідальності, але бртгади отримають більше сил, бійці отримають більше порядку, держава покращить і організацію і застосування. І це дозволить досягати значно більших результатів на фронті, якісніше захищати нашу країну», – вважає він.