Що робити, коли чоловік лисіє. Поради Уляни Супрун

Фото ілюстративне

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, які препарати ефективні в боротьбі з чоловічим облисінням. Також посадовиця порадила, як правильно «носити» лисину.

Про це вона написала на своїй сторінці у Фейсбуці.

З її слів, при чоловічому типі облисіння волосся тоншає на чолі і скронях, а також тімені, і замінюється безбарвним тонким волоссям (велюсом).

«Якщо у вас розвивається лисина, з імовірністю 80% це через ваші гени, а не забруднене довкілля чи стрес», – стверджує медик.

Що робити при облисінні:

«Передусім звернутися до лікаря. Це може бути дерматолог або трихолог. Якщо наявні супутні проблеми, до прикладу, зайва вага, то варто на початку проконсультуватися з сімейним лікарем. 

Алопеція не лікується раз і назавжди. Але є препарати, що її сповільнюють і допомагають відростити волосся. 

У разі облисіння в чоловіків їх аж два: пероральний препарат фінастерид, блокатор ферменту альфа-редуктази, і місцевий міноксидил (5% розчин). Мезотерапія, лазерна терапія, введення збагаченої на тромбоцити плазми мають низьку ефективність, погано запобігають подальшій втраті волосся, і можуть бути шкідливими, особливо введення плазми.

Лосьйон чи піну з 2% або 5% міноксидилом слід наносити двічі на день, і ефект припиняється разом із терапією. 5% розчин ефективніший за 2%. Цей препарат подовжує фазу росту волосяних фолікулів та стимулює виділення низки факторів росту в шкірі голови.

На початку терапії, і одразу після припинення, волосся випадає сильніше. Є пероральні препарати міноксидилу, але вони мають більш виражені побічні ефекти, як-от гіпертрихоз (ріст волосся в нетипових місяцях) чи дерматити і сухість шкіри. Чи воно діє, чи ні, слід оцінити через пів року лікування, і приймати рішення щодо продовження терапії. Міноксидил токсичний для котів і собак — випадковий контакт із речовиною може бути смертельним.

Фінастерид слід приймати щодня по 1 мг. Це інгібітор ферменту альфа-редуктази, яка в шкірі перетворює тестостерон на ДГТ. Вона активніша саме в тих ділянках, де волосся втрачається. 90% людей реагують на цю терапію. Тоді випадіння і тоншання волосся припиняється, і на 10% збільшується його кількість. Тобто цей препарат краще приймати, коли алопеція тільки розпочалася. 

Він далеко не ідеальний. Серед побічних ефектів еректильна дисфункція, зниження лібідо і проблеми з еякуляцією, гінекомастія (збільшення молочних залоз) але вони нечасті. З іншого боку, фінастерид прописують в разі доброякісних пухлин простати. 

В довготривалій перспективі, пероральний фінастерид вважається дієвішим за 2% міноксидил. Поєднання цих препаратів є ще більш ефективним».



Як жити з облисінням:

 

«Щасливо. Повністю поголена голова робить обличчя більш симетричним, а симетрія, разом із “типовістю” обличчя і гарною шкірою є ознаками привабливості. Тому не потрібно, як в старі часи, начісувати довге відрощене волосся на бік і створювати асиметрію. Лікарі, коли до них звертаються пацієнти зі скаргами на алопецію, мають подбати про психологічний комфорт людини. Втрата волосся — це не соромно, не погано, і не треба вважати її причиною всіх бід у житті. 

Берегти голову від ультрафіолету. Волосся захищає шкіру від ультрафіолету. А він спричиняє фотостаріння шкіри, опіки, навіть алергічні реакції, а в деяких випадках меланому чи інші типи раку шкіри. Тому якщо ви вирішили йти шляхом гоління налисо, то краще не виходьте з дому без головного убору. 

Ходіть до уролога. Постійний скринінг раку простати наразі вважається невиправданим. Але якщо ви відчуваєте проблеми із сечовипусканням чи ерекцією, то варто піти на огляд незалежно від того, є у вас раннє облисіння чи немає.

Пильнуйте метаболічний синдром. У чоловіків співвідношення талії до стегон в ідеалі має бути менше, ніж 0,96. Маса тіла має бути пропорційною до зросту — індекс маси тіла має бути в межах 18,5 - 24,9.

Виміряти окружність талії, масу тіла, а також тиск ви можете в сімейного лікаря. Зокрема важливо знати рівень глюкози в крові натщесерце, рівень холестерину та ліпопротеїнів. 

Дбайте, передусім, про фізичне і психічне здоров’я, а не витрачайте гроші на дорогі та часто невиправдані способи відновити волосся».


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Хроніка пригод Луцька і Волині. Середа, 28 серпня
Наступна новина Щоб не сталось обвалу: хто відповідає за безпеку луцьких будинків
Схожі новини