Що робити, якщо обпекли піднебіння

Часто від того, коли люди роблять ковток гарячого напою або намагаються відкусити шматочок піци, страждає піднебіння.

Як відомо, через споживання гарячої страви чи напою можна отримати опіків першого, другого і третього ступеня.

Опіки першого ступеня є найлегшими і зачіпають зовнішній шар шкіри – епідерміс. Людина отримує почервоніння піднебіння.

Опіки другого ступеня впливають на епідерміс і дерму (нижній шар шкіри). Тоді постраждалий відчуває біль, почервоніння, набряк і здуття.

А от опіки третього ступеня проходять через епідерміс і дерму, шкіра на піднебінні може стати білою або чорною, в деяких випадках може відчуватись оніміння у верхній частині порожнини рота.

При отриманні опіку організм намагається лікувати це, направляючи білі кров’яні клітини в місце опіку – саме тому часто з’являється набряк. Але якщо опік серйозний, то шкіра у місці ураження буде лущитися або відшаровуватися.

Є кілька простих правил, як полегшити та прискорити загоєння у верхній частині порожнини рота. Найважливіше – наберіть у рот холодної води – це допоможе охолодити тканину, щоб опік не пішов занадто глибоко.

Поки гоїтиметься піднебіння – уникайте гарячих страв, напоїв, кислих та твердих продуктів. Для повного загоєння може знадобитися від кількох днів до тижня.

Якщо відчуття болю не дає вам спокою – варто випити протизапальний, знеболювальний препарат.

Якщо опік серйозний – обов'язково зверніться до лікаря. Адже це допоможе ефективно полікувати ураження та уникнути інфекцій.

До слова, китайські вчені з China Kadoorie Biobank радять не пити надто гарячого чаю – він може пошкодити клітини епітелію, чим зробить їх вразливими для інших факторів, що збільшує ризику раку стравоходу.

 


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Лілія Ребрик показала перші фото із новонародженною донькою
Наступна новина На Волині судитимуть водія автобуса, який наїхав на пішохода
Схожі новини