Школа, дружня до дитини: в Україні стартував онлайн-курс з недискримінаційного підходу у навчанні

Онлайн-курс «Недискримінаційний підхід у навчанні», розроблений  ГО «Студена» у партнерстві з освітньою платформою EdEra, розповість вчителям, батькам та всім небайдужим про те, як боротись з нерівністю, цькуванням та дискримінацією у школі. Курс є безкоштовним та вже доступний для всіх бажаючих на платформі ЕдЕра.

Практично кожна людина певною мірою стикалася із проявами дискримінації та упередженим ставленням до себе. Згідно з опитуванням «Що українці знають і думають про права людини», проведеним фондом «Демократичні ініціативи» у 2017 році, 16% українців вважають проблему дискримінації дуже серйозною, 44% вважають не критичною, але серйозною. Правозахисники жартують, що була б людина, а ознака, за якою її можна дискримінувати, знайдеться.

Пам’ятаєте ті «товстий\очкарик\заучка», які звучали у школі, смикання за коси та викинуті з рюкзака речі? Все це не є нормальним середовищем для навчання та негативно впливає на розвиток дитини. На сьогодні чи не весь світ задіяний у боротьбі з булінгом та дискримінаційним ставленням у школі. Україна так само робить свої перші кроки на шляху до толерантного та рівноправного суспільства. Тим паче, для України це дуже актуально, адже, згідно даних ВООЗ, Україна посідає 4 місце в Європі за рівнем підліткової агресії та насилля після Росії, Албанії та Білорусі.

Онлайн-курс для освітян «Недискримінаційний підхід у навчанні» пояснює українцям суть питань дискримінації та толерантності, рівного ставлення до дитини та поваги до найрізноманітніших проявів людської особистості.

Щотижня на платформі відкриваються нові теми і слухачі мають змогу у легкій та цікавій формі засвоїти матеріал, що допоможе їм вибудувати роботу та навчання в школі так, аби ставити дитину та її потреби у центр навчального процесу. Експерти та експертки курсу допоможуть зняти окуляри упереджень та навчать виховувати дитину гідною й вільною від стереотипів.

«Як зробити школу дружньою для кожної дитини? Як створити атмосферу взаємоповаги й підтримки у класі? Як переконатися, що «права дитини» та «дитиноцентризм» — не просто слова? Про це та більше можна дізнатись в онлайн-курсі «Недискримінаційний підхід у навчанні». Тут є і всебічний аналіз проблеми та причин її виникнення, законодавче підґрунтя та конкретні приклади зі шкільного життя, фахові поради та дієві інструменти протидії дискримінації і булінгу. Всі матеріали курсу написані професійно та доступно, а також містять ілюстрації та пояснення», –  - говорить радниця міністерки освіти і науки України з питань політики гендерної рівності та протидії дискримінації в освіті, програмна директорка EdCamp Ukraine, к. філол. н. та одна з експерток курсу Олена Масалітіна

Програма курсу складається з наступних тем:

Модуль 1. Критичне сприйняття інформації

Модуль 2. Дискримінація та толерантність

Модуль 3. Дискримінація у школі

Модуль 4. Протидія цькуванню

Модуль 5. Гендер і нерівність у суспільстві

Модуль 6. Гендерні відносини і розподіл влади

Модуль 7. Гендерна соціалізація

Модуль 8. «Прихований навчальний план» сучасної школи

Модуль 9. Критична педагогіка

Модулі будуть цікаві в першу чергу освітянам: вчителям, завучам, директорам, а також небайдужим батькам.

Курс доступний після реєстрації за посиланням: http://bit.ly/register-bullying

Курс «Недискримінаційний підхід у навчанні» здійснюється ГО «Студена» за підтримки Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст курсу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Волинські рятувальники визволили із провалля цуценят. ВІДЕО
Наступна новина «Бандерштат-2018»: повідомили, хто виступить на гутірковій сцені
Схожі новини