Сполучені Штати наклали додаткові санкції на Північну Корею. У Міністерстві фінансів США заявили, що обмеження стосуються окремих осіб.
Зокрема, йдеться про Кім Чен Сик − ключову фігуру у програмі розвитку ядерного озброєння Північної Кореї. Він контролював перехід двигуна з рідкого на тверде паливо в ракетах. А також Рі Пьонг Чол офіційного представника, що займається розробкою міжконтинентальних балістичних ракет КНДР.
Дональд Трамп в перші дні свого президенства заявив, що завершення ядерної програми КНДР стане завданням номер один у галузі Національної безпеки США.
У квітні він зустрівся з президентом Китаю Сі Цзіньпінем в своєму маєтку у Флориді. Після розмови Трамп анонсував авіаудар по Сирії, мовляв у відповідь на застосування хімічної зброї проти цивільних.
Аналітики вважають, що таким чином американський президент заявив китайському лідеру про свою готовність протидіяти Ким Чен Ину всіма способами.
Восени Майкл Пенс, віце-президент США, відвідав Японію. Мета візиту − підтвердити передвиборчі обіцянки Трампа побороти ядерний режим Ким Чен Ина спільно з азійськими країнами. Ще одне важливе завдання − розподіл з Японією фінансової частини програми протидії КНДР. У листопаді Дональд Трамп особисто провів зустрічі з лідерами азійських країн в рамках свого турне.
Новообраний президент Південної Кореї Мун Чже Ін зовсім не поділяє радикальних настроїв американського колеги. У своїй промові на спільній прес-конференції колега Трампа виключив варіант війни з сусідом. Натомість Сполучені Штати неодноразово демонстрували свою військову міць як показник готовності до мілітаристського розвитку подій.
Міністр закордонних справ Рекс Тілерсон наполягав виключно на мирному вирішенні конфлікту США та КНДР шляхом переговорів. За що отримав докір від Трампа за через надмірну дипломатичність. Тоді поширились чутки, що президент хоче замінити ліберального міністра.
Насамкінець 45-ий президент США в своїй промові перед генеральною асамблеєю ООН пообіцяв, що Північна Корея буде "у вогні та люті". У відповідь Пхеньян запустив ракету, яка б могла досягти американського континенту.