Справа Литкіної: у телефоні обвинувачуваного у вбивстві знайшли флешку жертви

Комп’ютерна експертиза підтвердила, що флешка, знайдена під час обшуку в телефоні обвинувачуваного у вбивстві нововолинянки Каті Литкіної, дійсно належала жертві. 

У четвер, 30-го листопада у Ковельському міськрайонному суді продовжили досліджувати письмові докази у справі вбивства неповнолітньої Каті Литкіної - пише "Буг".

29-го та 30-го листопада пройшли 2 засідання щодо розгляду письмових доказів у справі вбивства неповнолітньої жительки Нововолинська Катерини Литкіної, у суді також допитали свідків. Слід зазначити, що напередодні через відсутність адвоката Віктора Шостака розгляд кримінальної справи був перенесений.

Нагадаємо, що 24-го жовтня присутні на судовому засіданні, що проводилося у відкритому режимі, заслухали частину аудіозаписів телефонних розмов матері обвинувачуваного Назара Статочнюка, здійснених під час проведення негласної слідчої дії.

Прокурор Сергій Самчук звернув увагу суду на розмову від 5-го грудня 2016-го року. У аудіозаписі чітко чути, коли Назар Статочнюк, спілкуючись із матір’ю, згадує про речовий доказ – телефон вбитої.

Назар Статочнюк: Але телефон, в принципі, ніяк не могли знайти…

Вікторія Гуліда: Тихо! Тихо! Ни цей, я всьо собі знаю, я читала… потім поговоримо…

На думку прокурора, саме цей аудіозапис свідчить про причетність Статочнюка до вбивства Катерини Литкіної, як і той факт, що під час обшуків у його телефоні знайшли флешку дівчини.

“Розглядаючи докази, ми пізніше побачимо, що час вставлення карти якраз співпадає з часом вбивства”, – заявив Сергій Самчук.

30-го листопада судді заслухали 2-х свідків – студентів Нововолинського електромеханічного коледжу – які прибули на судове засідання із законними представниками.

Відповідаючи на питання, вони розповіли, що зі Статочнюком зустрічалися лише у навчальному закладі. Хоча усі вчилися на одному курсі, ніхто не зміг сказати, з ким дружив Назар, хто входив у його найближче оточення.

Студенти характеризують обвинуваченого у вбивстві як спокійного, врівноваженого підлітка.

Предметом дискусії обох сторін процесу став висновок комп’ютерної експертизи, що підтвердила: у телефоні обвинувачуваного знайшли флешку, яка дійсно належала Каті Литкіній.

“Самсунг” Статочнюка був захищений паролем, відтак, мав до нього доступ тільки він. Ми з’ясували, що в ньому була карта пам’яті, яка використовувалася в телефоні “Номі”, і містила інформацію, якою могла володіти тільки Катерина Литкіна. Видалені з флешки дані, що були відновлені, містять інформацію якраз про цей пристрій. Це підтверджує причетність Статочнюка до вбивства”, – зауважив прокурор.

Незважаючи на дослідження, у результаті якого встановлено, що доступ до вмісту вбудованої пам’яті “Самсунга” Статочнюка захищений цифровим паролем, адвокат Шостак вважає, що будь-хто міг користуватися телефоном його підзахисного.

Захисники обвинувачуваного не говорять вголос, але конкретно натякають, що ці речові докази могли бути підкинуті самими правоохоронцями. А навіть якщо і ні, були здобуті всупереч процедурі, яку передбачає закон.

“Дана експертиза жодним чином не встановила, яким шляхом карта пам’яті була поміщена в телефон Статочнюка – чи він її сам туди поклав, чи це зробила Катерина Литкіна, чи інша особа. І апріорі не можна цього встановити, тому що не вилучалися з карті пам’яті відбитки пальців тощо. Об’єктивних даних, як це сталося, немає” – відзначив Віктор Шостак.

Втім, ці аргументи наразі не дуже спрацювали, бо адвокати не пояснили свого бачення, як флешка могла опинитися в телефоні їх підзахисного у час вбивства. Адже згідно експертизи карта потрапила в телефон Статочнюка 2-го серпня о 2:02 ночі – саме тоді була вбита 16-річна Катерина Литкіна.

Для того, щоб полегшити сприйняття тексту висновку експертизи, на засідання викликали працівника Волинського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Олега Потрапелюка.

Учасники мали можливість звернутися до нього за поясненням того чи іншого терміну, який використовувався у документі. Прокурор Самчук клопотав про залучення до розгляду справи експертів, які працювали з саме цим речовим доказом, мають спеціальні знання і несуть кримінальну відповідальність за достовірність висновків.

Попереду у справі багато вирішальних “баталій”. Судді постановили продовжити Статочнюку строк перебування під вартою, а його захисник Шостак повідомив, що уже звернувся у Європейський суд з питання законності тримання обвинувачуваного за гратами.

Наступні засідання відбудуться 9-го, 10-го січня у Ковелі.


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Чи можна зекономленою субсидією розрахуватися за іншу послугу?
Наступна новина В Україні збільшили прожитковий мінімум. ВІДЕО
Схожі новини