Неймовірні, обдаровані, запальні, креативні – справжня гордість Ковеля – анасамбль “Барвінок”. Його півстоліття тому створила випускниця Луцького училища культури, тепер – заслужений працівник культури України Любов Ризванюк.
На той час такі ансамблі рідко мали назву. А молодий хореограф вирішила, що український танець, рідну культуру нестиме у світ “Барвінок”, йдеться на сайті Ковельради.
“Наш народний танець має глибоке коріння, тому треба, щоб це красиве дерево росло, розвивалось і тішило людей. Багато дізнавалась, брала уроки під час семінарів у хореографів, які працювали в ансамблі Вірського. А ще наше Полісся таке багате на свої танці”, – каже Любов Василівна.
Сьогодні в ансамблі займається понад 300 дітей у дев’яти різновікових групах. В репертуарі колективу – майже 50 хореографічних композицій.
Перша постановка, яку показали за кордоном, був “Повзунець”. На сцену вийшли одні хлопці. Глядачі зі сльозами спостерігали за віртуозною технікою, високою виконавською культурою, пластикою юних ковельчан.
“Отже, Україну люблять. Значить, ми на правильному шляху”, – подумала Любов Василівна, і продовжила відроджувати свій танець. А щоб його виконувати, потрібні неабияка витримка, сила, спритність, синхронізація рухів.
Українські танці – запальні й ліричні, нестримні й повільні, у виконанні “Барвінку” полонили багато країн. Ансамбль часто представляв не лише Ковель, а усю Україну. І виступаючи на фестивалі, колектив уже отримував запрошення на іншу подію. А географія подорожей надзвичайно широка — Польща, Німеччина, Болгарія, Словаччина, Італія, Туреччина, Греція, Румунія.
Любов Василівна каже, що багато уваги вони приділяють костюмам. Новий танець – нове вбрання. Продумуються усі деталі до найменших дрібниць, візерунки, фасон.
Костюмерна — це власна колекція колективу, його “золотий” фонд. Кожен костюм — це історія, години обговорень, пошуку тканин, матеріалів. Багато можна побачити ручної роботи. Є кілька комплектів сорочок, вишитих власноруч директором Палацу учнівської молоді Тетяною Середюк. Ансамбль, буває, впізнають саме за їх строями.
“Барвінок” — це колектив однодумців, людей, закоханих у народний танець. Разом з Любов’ю Ризванюк тепер хореографії навчають юних ковельчан її вихованці.
Випускники ансамблю, які колись шестирічками прийшли танцювати у “Барвінок”, Марія Солоп та Тетяна Гулечко працюють разом зі своїм наставником. У їхній команді – Сергій Панюс. А ще з колективом працюють акомпаніатори. Сьогодні це — Ліна Кобченко та Юрій Кіпень.
З нагоди свого ювілею “Барвінок” підготував святковий концерт. У залі народного дому “Просвіта” — аншлаг. Там були батьки “барвінчат”, випускники, друзі колективу.
Міський голова Ігор Чайка, донька якого теж займалась у Любові Василівни, прийшов привітати ансамбль з ювілеєм.
– “Барвінок” — це не просто бренд нашого міста. Це — своєрідний знак якості. Важко перелічити кількість фестивалів, конкурсів, концертів, які дав цей колектив, дипломів, грамот та призів, які привезли його вихованці у наше місто. Саме завдяки Вам Ковель знають не лише в Україні, а й за її межами.
Дякую прекрасній жінці, талановитому педагогу, який вміє дати дітям те, що йде з ними по життю, адже танцівника “Барвінку” відразу видно — по поставі, любові по музики, почуттю ритму. Спасибі за Вашу титанічну працю, Любове Василівно, – сказав мер.