Із давніх-давен музика була незмінним супутником людини. З її допомогою древні люди спілкувалися між собою, передавали необхідну інформацію, дізнавались про події, проводили ритуали. Музика допомагала людям пристосуватись до навколишнього світу і виконувала життєво необхідну функцію.
Пройшли століття, та хіба з того часу щось змінилось? Ми прокидаємося вранці під звук будильника, збираємося на роботу і слухаємо радіо, по дорозі в маршрутці чи автомобілі теж звучить музика, на роботі, щоб відволіктися, знову включаємо улюблену мелодію.
Для декого музика – це спосіб самовираження, для іншого – відпочинку та релаксу. Багато хто мотивує себе з допомогою музичних треків або ж налаштовує себе на роботу.
Ми пропонуєм ТОП порад, які допоможуть вам правильно слухати музику з максимальною користю для себе.
1.Покращення пам'яті
Для цього вам необхідно послухати пісню, яка навіює спогади. Улюблений хіт з часом проїдається, ми його забуваємо та достатньо почути знайому мелодію, як перед очима яскраво постають пережиті події. Музика допомагає згадати, якими ми були раніше.
Навіть існує спеціальна музична терапія, яка призначена для людей переважно похилого віку. Пацієнтам, в яких є проблеми з пам’яттю, включають улюблену пісню, таким чином вони погружаються у спогади. Після цього люди здатні відтворити навіть найменші деталі. Ця терапія справді дієва.
2.Зосередження
У цьому вам допоможе улюблений плейлист. Якщо день, м’яко кажучи, не дуже вдалий, робота «не клеїться» і настрій на нулі – відволічіться. От коли вам потрібно працювати, а думками ви далеко від роботи, не мучте себе. Продуктивність вашої праці все одно зведеться до нуля. Ввімкніть музику і розслабтеся, це допоможе вам морально налаштуватися на робоу та зосередитись на завданні.
3.Покращення моторики
Ритмічна музика допоможе вам покращити рухові навички. Завжди, коли ми чуємо ритмічну мелодію, починаємо пританцьовувати. Так от ці наші танці покращують моторику, координацію рухів, м’язову пам’ять та рівновагу.
4.Антидепресант
Існує твердження, що від депресії найкраще допомагає класична музика. Якщо ви зриваєтесь вночі, просинаєтесь заздалегідь до дзвінка будильника, постійно відчуваєте втому та тривогу – це ознаки депресивного стану.
Попробуйте слухати класику, подрімайте під її звучання. Мелодія повинна звучати неголосно і ненав’язливо. Спробуйте, вам це допоможе!
5.Мотивування
Які тренування проходять без музики? У спортзалах постійно звучить важкий рок, любителі іншої музики підбирають спеціальний плейлист для себе і слухають його в навушниках. Музика здатна покращити продуктивність занять та знизити негативний ефект фізичних навантажень.