Вуличні музики давно стали невід’ємною і колоритною частиною міської культури. Вони – талановиті і творчі. Мало не у кожного з них – цікава доля і непростий життєвий шлях. Вони – ті, хто робить Луцьк неповторним і навіть трохи більш європейським.
У Міжнародний день музики «Перший» відібрав п'ятірку найвідоміших вуличних музик Луцька.
- БАЯНІСТ СЕРГІЙ
Цього хлопця найчастіше можна зустріти недалеко від зупинки, що біля «Там Таму». Грає він ще з 12-13 років, коли його хресна мама подарувала свій старенький баян, який слугував їй на уроках музики, де вона навчала дітей.
Музичному ремеслу Сергія спочатку навчала мама, а потім 5 років він займався у Палаці учнівської молоді на базі музичної школи.
Сучасну музику Сергій відмовляється грати, адже вважає, що вона живе недовго. А от народна або класична – це вічне.
- САША «МУХА»
Справжнє його прізвище Мухін. Цього луцького барда можна зустріти з піснями та гітарою в руках на вуличках міста, у маршрутках, біля нічних клубів та на зупинках. Він ніколи не стоїть на місці.
Навчався у ПТУ на облицювальника-плиточника, проте через захворювання на менінгіт Олександр відмовився від своєї професії та став вуличним музикантом.
Першу гітару Олександру купила мама у ромів, які жили поблизу. Відтак з 6 класу він не розлучний з гітарою. Його музика – це шансон. А перша пісня, яку 12-річним підлітком підслухав у дворі й навчився грати, – «Голубі лєтят над нашей зоной».
- МУЗИЧНИЙ ГУРТ «РЕТРО»
Уже вісім років п’ять музикантів збираються на вулиці Лесі Українки або Центральному чи Варшавському ринках не для того, щоб заробити, а для того, щоб не сидіти вдома.
Гурт, який складається з Дмитра Мілюшенка (барабани), Олександра Боброва (бас-гітара), Анатолія Шевчука (труба), Ярослава Свідера (саксофон), Леоніда Савки (баяніст), полюбляє грати «ретро».
Серед найпопулярніших пісень – полька, французьке танго, «Гуцулка Ксеня», «На долині туман», «Волинь моя» чи навіть стара радянська музика.
- ОРЕСТ КАЦЮБА
Ще один незрячий музикант Луцька вже 17 років грає на баяні біля Старого ринку.
Найбільше Орест Кацюба любить Шопена. Його і грає найчастіше на вулиці.
До речі, Орест – один із тих, хто знявся у художньому фільмі «Поводир», режисером якого є лучанин Олесь Санін. Поряд з професійними акторами незрячих кобзарів грали й «прості» лучани, серед них – Петро Шеверда та Орест Кацюба. Також у фільмі зіграв син Кацюби Андрій, який був поводирем батька.
- ВЕСЕЛИЙ САКСОФОНІСТ ВЛАД
Найчастіше його можна зустріти в яскравому капелюсі, кольоровому шарфі та з червоним клоунським носом на Театральному майдані.
Своїм образом та грою на саксофоні чоловік хоче викликати позитивні емоції у перехожих. Каже, що за роки став розбиратися, який людині, яку пісню потрібно заграти. Тому в його виконанні можна почути і саундтрек «Титаніка» і «Танець маленьких каченят».
Підготовлено за матеріалами «Волинь24» і «Район.Луцьк»