Сотні людей у Мінську вийшли 7 грудня на протест проти інтеграції Білорусі в сусідню Росію. Причиною послугували заяви білоруської влади про те, що Олександр Лукашенко і Володимир Путін домовилися створити спільний уряд, ринки нафти, газу, електроенергії та уніфіковане податкове законодавство.
Про це із посиланнями на місцеві видання повідомляє 24 канал.
Протестувальники тримали в руках плакати з написами «Ні російському фашизму і бандитизму», «Ніякої інтеграції», «Це не інтеграція, це окупація».
Чимало з учасників були загорнуті в національні білоруські прапори. А лідери протесту виголошували промови білоруською мовою, попри те, що на сьогодні нею мало хто користується у країні.
Мітингувальники також утворили на центральних вулицях «живий ланцюг».
З вигуками «Нехай живе Білорусь!» активісти рвали портрети Путіна. Вигукавали також гасла українського Євромайдану, зокрема «Віримо, можемо, переможемо!»
У якийсь момент на площу, де влаштували протест, прийшли невідомі в цивільному. Між ними та пікетувальниками спалахнули сутички. Проте це не зупинило акцію, і її учасники вирушили ходою центром міста під звучання національних пісень та з кольоровими димовими шашками в руках.
Дивіться відео протесту в Мінську проти приєднання Білорусі до Росії:
Що відомо про ймовірну інтеграцію Білорусі до Росії
Чутки про об'єднання Білорусі і Росії ходять уже давно. Але останнім часом їх побільшало, адже у Держдумі Росії заявили про завершення підготовки проєкту Концепції зближення законодавств обох держав.
Тепер країни ведуть переговори про єдиний Податковий кодекс, Громадянський кодекс і зовнішньополітичну торгівлю.
Також держави планують уніфікувати облік власності та соцгарантії, а ще об'єднати банківський нагляд, залишивши 2 центробанки.
У планах також – створення єдиного регулятора ринків нафти, газу і електроенергії.
Країни також збираються частково об'єднати платіжні системи. Із 2021 року вони запровадять єдиний доступ до держзакупівель.
Білоруські ЗМІ пишуть, що найближчим часом Путін і Лукашенко «підпишуть угоду, яка позбавить Білорусь незалежності і суверенітету».
Що каже Лукашенко
Президент Білорусі заявив, що не збирається здавати незалежність і суверенітет країни. Він також запевнив, що не підпише документи, які «принесуть шкоду» Білорусі.
За словами Лукашенка, держави не ведуть діалог щодо політичних питань, наприклад – про створення єдиного парламенту. При цьому президент Білорусі повідомив, що робота над програмою дій щодо поглиблення інтеграції в межах Союзної держави і над пакетом «дорожніх карт» перебуває на завершальній стадії.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.